Beauty.sk Beauty.sk

Budíte sa počas noci? Podľa čínskej medicíny sa dozviete, aký problém vás trápi
zdroj: samphoto.cz

Budíte sa počas noci? Podľa čínskej medicíny sa dozviete, aký problém vás trápi

Naše telo je ako dokonale naprogramovaný stroj, avšak aj ten má občas nejakú závadu.

Ak sa vám darí večer bez próblemov zaspať a počas noci sa nebudíte, môžete si zatlieskať. Podľa prieskumov má až 40% ľudí problém kontinuálne spať a počas noci sa pravidelne budia. Na svete existuje nekonečne veľa teórii, prečo sa to deje, avšak čínska medicína spája konkrétne časy prebudenia s problémami, ktoré nespavosť zapríčiňujú. Ak teda cez noc nespíte a prebúdzate sa v určitú hodinu, vaše telo a myseľ sa vám možno snažia niečo povedať. Tu je 5 vecí, ktorým treba venovať pozornosť.

1. Máte problém zaspať medzi 21:00 a 22:00 večer? Ste v strese

Počas dňa ste unavené, nedokážete sa sústrediť a najradšej by ste si išli ľahnúť spať. Následne prídete večer domov, uložíte sa na spánok a "čučíte" do blba. Za týmto problémom môže byť jednoducho stres. Sme mu vystavované každý deň či už v práci, škole, alebo keď sa náhlime z tréningu do potravín, aby sme stihli pripraviť večeru. Skúste si pred spaním relaxačné cvičenie Yoga Nidra, ktoré môže byť účinnou spánkovou terapiou. 

2. Budíte sa medzi 23:00 a 01:00 ráno? Signalizuje to citové sklamanie

Ak sa prebúdzate najčastejšie v tomto čase, môžete byť emocionálne sklamané. Podľa tradičnej čínskej medicíny je to čas, kedy je aktívny žlčník a ten je viazaný na emócie. Zatiaľ čo pečeň je zodpovedná za plánovanie a organizáciu, žlčník má na starosti rozhodnosť a výkon. Neschopnosť konať môže byť teda viazaná na nerovnováhu žlčníka. Portál Wikr.com informoval, že ľudia ktorí prežívajú tento typ bdelosti, by mali praktizovať mantry a pokúšať sa prijať samého seba. 

3. Budíte sa medzi 01:00 a 03:00 ráno? Znamená to, že ste nahnevaná

Prebúdzanie sa medzi 01:00 a 03:00 hodinou ráno môže znamenať, že sa potýkate s hnevom. Táto energia je spojená s pečeňou a súvisí s nadbytkom jangovej energie. Navyše aj tradičná čínska medicína uvádza, že problémy s pečeňou a hnev sú úzko spojené. Ak ste často podráždené, ľahko sa nahneváte alebo máte problém nechať veci tak, máte možno problém s funkciou pečene. Na ukľudnenie sa odporúča vypiť studený pohár vody a praktizovať meditáciu, ktorá pomôže uvoľniť rozzúrené emócie.

4. Budíte sa medzi 03:00 a 05:00? Vyššia sila sa vám snaží niečo povedať

Ak sa budíte práve v túto hodinu, je to preto, lebo vyššia moc vás chce viesť k nejakému cieľu. V tradičnej čínskej medicíne sú totiž pľúca viazané na smútok a depresiu a ich nedostatočná kapacita signalizuje, že nechcete emočne inhalovať. Ak sa u vás prejavujú symptómy ako zúfalstvo, pesimizmus, pocit krivdy a emočný chlad, je veľmi dôležité, aby ste prehodnotili filozofiu, ktorou žijete. Nájdite si nové alternatívy pre seba-motiváciu.

5. Budíte sa medzi 05:00 a 07:00 ráno? Možno máte emocionálny blok

Prebúdzanie medzi týmito hodinami je viazané na zdravie čriev a môže signalizovať emocionálne bloky. Podľa tradičnej čínskej medicíny je funkciou hrubého čreva zbaviť telo vecí, ktoré nám neslúžia. To sa týka ako fyzických, tak aj emočných aspektov. Na emocionálnej úrovni robí teda hrubé črevo presne to isté. Jeho zdravé fungovanie nám umožňuje vzdať sa negatívneho myslenia, ktoré si vytvárame a ktoré nám bráni v tom, aby sme boli čo najlepšími. Dajte si pred spaním horúci kúpeľ alebo sa skúste dobre ponaťahovať, určite vám to prospeje.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Fun rádio