BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Toto je 6 nepísaných pravidiel moderného randenia v roku 2017
zdroj: stocksnap.io

Toto je 6 nepísaných pravidiel moderného randenia v roku 2017

Randenie v súčasnosti pripomína jednu veľkú strategickú hru.

Ak ste single a potýkate sa s problémom, že celkom nerozumiete konceptu moderného randenia, tak sa vám ani nedivíme. V roku 2017 je to totiž celkom odlišné, ako to bolo za čias našich rodičov, kedy chlapi dvorili dámam s ružou v ruke a brali ich na tanečné zábavy. Dnes si dávame lajky, bližšie sa spoznávame na whatasppe a celé randenie je vlastne jedna dobre prešpekulovaná strategická hra. A niekedy vlastne ani netušíte, že ste jedným z jej hráčov. Ak sa vekovo radíte do skupiny Millennials, máte teda približne 18 až 30 rokov, určite sa budete vedieť stotožniť s týmito 6 nepísanými pravidlami, ktoré ste si určite zažili aj na vlastnej koži. 

1. "Like" na sociálnej sieti znamená vždy niečo viac

Zoberme si taký nevinný "like" na Instagrame, ktorý je aktuálne veľavýznamným ukazovateľom náklonnosti. Povedzme, že sa na vašej fotke objavilo srdiečko od nejakého mladého muža. Nič nezvyčajné, poviete si, asi len dobrá fotka. Avšak tento scenár sa opakuje a srdiečka na fotky pribúdajú pravidelne. To už nebude náhoda! Určite to znamená, že sa mu páčite, aspoň podľa novodobého merítka. Veď logicky vám asi fotky nelajkuje preto, že by ste mali pod nimi strašne vtipné popisy. Vyšší level je už len keď lajkne fotku spred niekoľkých týdňov či mesiacov, to už znamená VÁŽNY ZÁUJEM (alebo jednoducho stalkera). Každopádne človek, ktorý vám nenápadný "like" nadhodil, chce, aby ste vedeli, že vám ho dal. A rovnako, že existuje a dal si tú "námahu" navštíviť váš profil. A vy len panike preposielate screenshot do skupinového chatu so slovami: "Baby, on mi lajkol fotku spred 3mesiacov!" a rozmýšľate nad ďalším krokom. Najmä ak je to osoba, ktorá sa vám tiež páči. 


2. Nikdy nesmiete byť tá, kto napíše ako prvý

Ak sa vám niekto páči, vymeníte si čísla a každá racionálne zmýšľajúca osoba by si pomyslela, že nasledujúci logický krok by malo byť napísanie a začiatok rozhovoru. Alebo nedajbože vymyslenie spoločného programu. CHYBA! Elementárna chyba, ktorej sa dopustí každý "randič" neprofesionál. Žijeme v dobe, kedy je dôležité, neozvať sa ako prvý. Ak ste žena a ozvete sa ako prvá, alebo nebodaj pošlete dve po sebe idúce správy bez toho, aby ste dostali spätnú väzbu, budete za zúfalku, ktorá navyše robí nátlaky. Cieľom je mať záujem, ale nemajte príliš veľa záujmu. Buďte k dispozícii, ale vlastne nie tak celkom. Áno, randenie je jedna veľká drina.

3. Nedefinujte vzťah, a to za žiadnych okolností

Omnoho efektívnejšie je chodiť okolo horúcej kaše a nevedieť na čom vlastne ste. Hlavne aby ste nevytvárali pocit, že ide o niečo vážne, veď je to úplne v poriadku sa s niekým stretávať len tak. Určite "TO" nenazývajte vzťahom, náhodou by ste chudáka muža týmto slovom vystrašili a on ešte nie je pripravený na záväzky. Tie znamenajú zodpovednosť a oddanosť jednej osobe a v tom prípade je akékoľvek stretávanie sa s inými osobami považované za podvádzanie. Už by predsa nemohol lajkovať fotky ostatným ženám, lebo by vlastne ukazoval záujem. (viď bod číslo 1) Kým nie je vzťah definovaný, môžu si obe zúčastnené strany robiť čo chcú, tráviť čas s kým chcú, spávať s kým chcú. Nie je žiadnym prekvapením, že každý muž po otázke: "Čo sme vlastne my dvaja?" spanikári. Je to ako by dostal zoznam obmedzení, ktorými sa zrazu musí riadiť, aj keď nechce. Niečo podobné, ako keď sa už raz odsťahuje od rodičov a následne sú po návrate domov vyžadované isté pravidlá, ktoré už nedodržiava. 

4. Hlavne mu nikdy nič nevyčítajte

Chlap s ktorým sa vídate označuje ženu na meme obrázkoch, lajkuje jej fotky a občas s ňou dokonca pridá fotky na story. Jasné, nie je to podvádzanie, ale zasieva to vo vás zrniečko podozrenia, ktoré po tomto začne klíčiť. Samozrejme určite nevyjadrujte svoju nespokojnosť s celou situáciou, pretože budete vyzerať, že vám na tom až príliš záleží. A to aktuálne nie je "trendy". Predstieraný nezáujem je cesta. Muži chcú ženy, ktoré sú so všetkým v pohode a nič neriešia. Veď nemôžete byť predsa nahnevaná, ak niečo neriešite, či? Áno, možete. Ale musíte sa aspoň tváriť, že nie ste, aj keď je jasné, že sa s vami chlap hrá a necháva si otvorené všetky možnosti.

5. Ak sa neozýva, neznamená to koniec

To, že sa mesiac neozval ešte neznamená, že je medzi vami koniec. A určite to neznamená, že sa môžete stretávať s niekym ďalším. Jednoducho len možno nechcel "vhupsnúť" do definovaného vzťahu. Najnovším trendom v randení je tzv. "ghosting" - stav, keď sa niekto s kým sa stretávate, randíte a trávite čas jednoducho zo dňa na deň neozve. Žiadne správy, telefonáty, lajky. A čo je horšie ako keď sa zopár týždňov neozve? To, keď sa potom znova rozhodne komunikovať a otázkou: "Aký bol víkend?" nadviaže komunikáciu akoby sa nič nestalo. A vy vlastne netušíte na čom ste, prečo sa s vami zrazu prestal rozprávať a rozhodne to nechcete absolvovať celé odznova. 

6. Nečakajte, že vám bude dvoriť

Nosiť kvety na rande je predsa absolútny prežitok, to sa naozaj nenosí. A určite nebude vyvíjať nejakú extra námahu, aby vás zbalil. V dobe, kedy sa na Tinderi dá najsť osoba opačného pohlavia behom niekoľkých minúť, to za tú snahu ani nestojí. Máme totiž pocit, že existuje až príliš veľa možností, aby sme sa uspokojili s jednou. Možno vás ani neosloví ako prvý, veď chceme emancipáciu, tak tu ju máme! Základom teda je, nemať žiadne očakávania. Ak sa do celého tohto procesu pustíte s realistickým prístupom a budete očakávať, že vás po ceste stretnú aj nejaké neúspechy, rozhodne pochodíte lepšie, ako keby ste dúfali, že bude všetko ružové. Zoznamky sú určené na zábavu, tak sa zabávajte. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio