BEAUTY.sk BEAUTY.sk

FOTO tip: Toto sú dva takmer identické rúže značky MAC. Dokážete rozoznať originál a fejk?
zdroj: beauty.sk

FOTO tip: Toto sú dva takmer identické rúže značky MAC. Dokážete rozoznať originál a fejk?

Rozdiely sú pri pohľade na oba z nich minimálne, avšak originál je len jeden.

Dekoratívna kozmetika značky MAC patrí medzi najznámejšie a zároveň najpopulárnejšie na svete. Okrem nespočetného množstva make-upov, očných tieňov, highlighterov, rôznych štetcov, ale i kozmetiky určenej na starostlivosť o pleť, sa môžu pýšiť aj širokou škálou najrôznejších rúžov. Niektoré odtiene ako Russian Red či Lady Danger sú celosvetovo najpredávanejšími a našli si svoje miesto v nejednej kozmetickej taštičke.

Okrem toho, že značka patrí k tým drahším na trhu, v našich končinách bol dlho problém sa k jej produktom dostať. Preto sme mali dve možnosti: buď sme museli vycestovať do zahraničia, alebo v lepšom prípade nakúpiť online. Avšak v tom druhom prípade hrozí aj dnes riziko, že ak si rúž chcete zakúpiť od necertifikovaného predajcu a necháte sa zlákať nižšou cenou, môže sa vám veľmi ľahko stať, že natrafíte na fejk. Ako teda rozoznať originál od takmer nerozoznateľnej lacnej kópie?

Obal

Prvým aspektom, ktorý by ste mali pri porovnávaní zohľadniť je obal. Ten originálny je totiž zdobený logom značky, ktoré bolo aj na lacnejšej verzii, ale po pár týždňoch používania sa opotrebovalo. Originál pripomínajúci náboj je čiernej farby, podstatne ťažší a taktiež o niečo užší. Líši sa aj veľkosť loga pod uzáverom, ktoré má trochu odlišný typ písma.

IMG_2689
beauty.sk

IMG_2704
beauty.sk


Označenie

Okrem označenia loga na obale si dobre prezrite aj spodnú stranu rúžu, kde sa nachádza názov zakúpeného odtieňa. Originál má typické tenučké a elegantné písmo, ktoré sa líši ako v intenzite farby, tak vo veľkosti.

IMG_2698
beauty.sk

Veľkosť

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad úplne zrejmé, rozdielna je aj veľkosť samotného rúžu. Originál vypĺňa celú tubu a je rovnomerne veľký, napodobenina je oveľa užšia než obal a rozdieľ uvidíte najmä pri pohľade zhora.

IMG_2693
beauty.sk

Napriek menším vizuálnym rozdielom v obaloch však musíme zhodnotiť, že vlastnosti rúžov sú takmer identické. Necítiť rozdiel ani vo vôni, ani v trvácnosti, ktorá je u oboch naozaj bezproblémová. Avšak farba originálu a fejku, ktoré by mali zodpovedať rovnakému odtieňu, sa môže o niečo líšiť.

Najnovšie z kategórie: Promo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio