BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Toto je 5 tipov pre všetky cestovateľky, ktoré majú obmedzený rozpočet
zdroj: unsplash.com

Toto je 5 tipov pre všetky cestovateľky, ktoré majú obmedzený rozpočet

Aj za málo peňazí môžete mať veľa muziky a nezabudnuteľných zážitkov.

Milujete cestovanie, spoznávanie nových miest, kultúr a jedál? Je to azda jeden z najpopulárnejších koníčkov vôbec, problémom sa však môžu stať financie. Pre mnoho ľudí sú práve peniaze rozhodujúcim faktorom pri cestovaní. Podľa finančných možností si vymýšľate v prvom rade destináciu, následne aj program, ktorý do veľkej miery závisi od rozpočtu. Ak toho chcete vidieť čo najviac, ale nemáte veľký budget, treba sa vedieť trochu uskromniť. Práve preto vám prinášame zopár praktických tipov, na čom všetkom sa dá ušetriť.

1. Nakúpte si jedlo

Varenie vlastného jedla je skvelý spôsob, ako šetriť peniaze. Napríklad raňajky si môžete určite pripraviť aj na izbe. Stačí nakúpiť mlieko a nejaké cereálie, prípadne čerstvé pečivo s inými dobrotami. Myslite na to, že by to malo byť výdatné jedlo, ktoré vás zasýti a počas dňa vydržíte. Taktiež si môžete pripraviť aj obed so sebou. Postačí vám obložený sendvič, ktorý nezaberie veľa miesta a nemusíte so sebou nosiť zbytočné krabičky. Je to lacná varianta a zjesť ho môžete takmer kdekoľvek. Takto môžete ušetriť niekoľko desiatok eur. 

jennifer-pallian-146555
Photo by Jennifer Pallian on Unsplash
2. Nájdite si múzeá a galérie so vstupom zadarmo

V každom meste nájdete určite veľa možností na kultúrne vyžitie a dokonca zadarmo. Niektoré galérie a múzeá nebudú pýtať vstupné vôbec, inde zasa nájdete aspoň dve posledné hodiny zadarmo. Okrem toho sa môžete poprechádzať mestom a načerpať atmosféru uličiek, prípadne si posedieť v parku či na pláži. Všetky pompézne pamiatky sú taktiež verejne dostupné, takže určite nebudete mať núdzu o zaujímavý program. 

3. Pite na hoteli alebo v parku, nie v bare

Najmä v Európe určite áno. Môžete si kúpiť fľašu vína za pár eur a pred párty čosi popiť buď na izbe, alebo na nejakom peknom výhľade. Jeden nápoj v bare by vás vyšiel asi na 6 euro, za čo  zoženiete v niektorých mestách takmer dve fľaše vína. Alebo minimálne jednu, ale naozaj kvalitného. Okrem šetrenia financií tak môžete preskúmať mesto v ktorom sa nachádzate a užiť si atmosféru nočného parku či pláže.

chris-montgomery-194659
Photo by Chris Montgomery on Unsplash
4. Použite miestnu dopravu namiesto taxíkov a Uberu

Vo všeobecnosti by ste mali všade chodiť pešo, pretože práve tak si najlepšie užijete atmosféru miesta, kde práve ste. Ak vás však čaká premiestňovanie z jednej časti mesta do  celkom opačnej, asi by ste tým zabili celý deň. Namiesto využitia Uberu si tak skúste vyhradiť dostatok času a premiestniť sa mestskou hromadnou dopravou. Vo všetkých väčších mestách  nájdete metro, ktoré vás bezpečne a pohodlne dopraví do vašej cieľovej destinácie. 

5. Plaťte za zážitky, nie za veci

Niektorí ľudia by mohli nesúhlasiť, ale väčšina z nás by sa zhodla na tom, že to najkrajšie čo si z výletu môžete doniesť sú zážitky. Samozrejme oblečenie či šperky, prípadne kozmetika,  ktorú by ste doma len ťažko zháňali vás nachvíľu poteší, ale oberie vás napríklad o výlet loďou na miesto, ktoré už možno nikdy neuvidíte. Všetko však záleží na individuálnych preferenciách, či si chcete hedonisticky vychutnať miestne jedlo, alebo si radšej odniesť kabelku.


Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio