BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Belšie zuby z pohodlia domova? Žiadny problém! Tieto tipy vám zaručene pomôžu
zdroj: youtube.com

Belšie zuby z pohodlia domova? Žiadny problém! Tieto tipy vám zaručene pomôžu

Väčšinu z týchto účinných bieliacich prostriedkov máte určite doma aj vy.

Všetky túžime po žiarivom úsmeve ako vystrihnutom z titulky. Avšak na belosť zubov pôsobí naozaj veľa faktorov, ktorým je ťažké sa v bežné dni vyvarovať. Veď každá z nás si rada zájde na dobrú kávičku, alebo víno a niektoré z nás dokonca zhrešia aj pri cigaretke. Toto všetko sa podpíše na ich celkovom vzhľade, preto následne hľadáme alternatívy ako ich opäť zbaviť farebného nánosu.

Názory na bielenie sú rôzne a je naozaj individuálne, ktorá metóda vám "sadne". Niekomu postačia aj prírodné prostriedky, ktoré dokážu zázraky. Iní musia siahnuť po profesionálnom bielení v zubnej ambulacii. To však býva často nákladné, preto sme si pre vás pripravili zopár tipov, ako dosiahnuť belšie zuby v pohodlí domova. Tieto metódy sú "babskými" radami a rozhodne to s nimi netreba preháňať.

1. Kokosový olej

Je skvelým pomocníkom v domácnosti, ale aj v kúpeľni. Pre svoje početné benefity ho rady využívame ako odličovač, do zábalov na vlasy či masiek na tvár. Preto asi nie je prekvapením, že kokosový olej je vhodným pomocníkom aj pri bielení zubov. Jednak si ním môžete čistiť zuby za pomoci kefky, presne ako ste zvyknuté s pastou. Druhou, omnoho účinnejšou metódou je však kloktanie. Odporúča sa premieľanie jednej polievkovej lyžice kokosového oleja po dobu 20 minút. V prvom kroku teda zuby očistíte, a v tom druhom  okrem bielenia zbavíte ústa baktérii.

sebastien-gabriel-182783
Photo by Sebastien Gabriel on Unsplash
2. Sóda bikarbóna

Používame ju pri zažívacích ťažkostiach, ale aj pri čistení kuchyne. Jej využitie je natoľko široké, že v starostlivosti o telo má taktiež svoj význam. Podobne ako pri kokosovom oleji ju môžeme využiť aj v kúpeľni, napríklad ako jemný píling alebo pri umývaní vlasov. Na domáce vybielenie stačí sódu bikarbónu aplikovať na zubnú kefku a umyť si ňou zuby po tom, čo si ich umyjete pastou. Treba si však dávať pozor, aby ste si nepoškodili zubnú sklovinu.

3. Jahody

Kto by to bol povedal, že toto sladké ovocie, ktoré tak milujeme, dokáže pomôcť na ceste k belším zubom. To, čo zbaví zuby zafarbenia je kyselina jablčná, ktorú jahody obsahujú. Na takéto bielenie vám postačia dve väčšie jahody, ktoré v mixéri zmiešate s lyžičkou sódy bikarbóny. Touto zmesou si zuby umývajte po dobu 5 minút, avšak nepoužívajte ju príliš často, aby ste si neuškodili. 

4. Citronové a pomarančové šupky

Tieto potraviny sú celkovo veľmi zdravé, prospešné aj pri trávení kvôli regulácii hladín kyseliny žalúdka. Avšak práve vysoký obsah kyselín môže tiež nakoniec opotrebovať zubnú sklovinu. Ak používate citrónovú alebo pomarančovú kôru na zuby, dbajte najmä na to, aby ste si vždy vypláchli ústa. Dôkladne si vyčistite zuby za pomoci pasty a kefku, následne si vnútornou stranou kôry pretierajte váš chrup po dobu 3 minút.

Photo by Gemma Evans on Unsplash
5. Bieliace pásiky

Najúčinnejšou, no zároveň aj najdrahšou metódou domáceho bielenia zubov, sú určite pásiky. Tie boli v našich končinách kedysi veľmi ťažko dostupné, no dnes ich bez problémov máte do 24 hodín doma. Ich použitie sľubuje výsledok viditeľný už po pár dňoch používania, ale nie je trvalý. Aplikácia pásikov je jednoduchá, stačí ich "nalepiť" na zuby a aktívne látky začnú účinkovať. Zo skúsenosti však musíme upozorniť na citlivosť zubov, ktorá sa počas bielenia môže (ale nemusí) dostaviť. Je to však veľmi individuálne. 

Bonus: Aktívne uhlie

Čierne uhlie sa používa na zachytenie toxínov v tele, ale môže byť nápomocný aj na bielenie zubov a zlepšenie zápachu v ústnej dutine. pretože zabíja baktérie. Stačí si namočiť kefku a ponoriť ju do práškového aktívneho uhlia. Zuby si vyčistite presne tak. ako obvykle a nezabudnite dopre vypláchnuť, až kým nebude voda úplne priehľadná. Zuby by ste mali mať okamžite viditeľne belšie a bez rizika poškodenia skloviny. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov použite 2-3x týždenne.

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio