BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Curaprox zbiera zubné kefky pre dobrú vec! Z použitých kefiek vyrábajú koše na triedenie odpadu, ktoré darujú slovenským školám
zdroj: instagram.com/curaproxslovensko

Curaprox zbiera zubné kefky pre dobrú vec! Z použitých kefiek vyrábajú koše na triedenie odpadu, ktoré darujú slovenským školám

Okrem dobrého pocitu, že pomáhate chrániť našu planétu pred znečisťovaním, pri vrátení zubnej kefky dostanete aj zľavu na kúpu ďalšej. To sa oplatí, nie?

Prineste kefku, dostanete zľavu. Aj takto sa snaží CURAPROX nalákať svojich zákazníkov, aby pomáhali chrániť našu planétu a recyklovať odpad v podobe starých zubných kefiek. Zapojiť sa je naozaj veľmi jednoduché a prispieť môže naozaj každý:

  • Prineste použitú zubnú kefku akejkoľvek značky do CURAPROX Smile Shopu.
  • Kefkám CURAPROX vy sami v kefkovničke odseknete hlavičku (ktorá je zatiaľ nerecyklovateľná).
  • Za každú prinesenú kefku dostanete zľavu 5 centov na nákup novej.
  • Pri kefkách iných značiek dostanete zľavu maximálne za 10 ks.

Na svojej oficiálnej webovej stránke uvádzajú že: "Kefky sú z plastu, ktorý sa ťažko, ale predsa len dá zrecyklovať. Kým sa nám podarí zmeniť dizajn kefky na čo najekologickejší (viac v projekte CURAPROX Goes Green), chceme, aby naše kefky nekončili na skládke ani v spaľovniach. Naopak, radi by sme ich premenili na niečo zmysluplné."

Je všeobecne známe, že na Slovensku je stále problém s triedením a recykláciou komunálneho odpadu. Preto sa rozhodli, že zberom kefiek sa budú snažiť predísť znečisteniu a sami tento plast zrecyklujú. Projekt zberu a recyklácie beží od júna 2017, odkedy systematicky zbierajú od svojich zákazníkov použité a nepotrebné zubné kefky. 

Výsledok recyklácie navyše poslúži na ďalší dobrý účel. Ďalej uvádzajú: "Z kefiek CURAPROX vyrábame koše na triedenie odpadu, ktoré darujeme slovenským školám. Školy podporíme aj vhodnou osvetou v spolupráci s mimovládkami, ktoré majú v tejto oblasti skúsenosti."

Detailné pravidlá zberu kefiek nájdete tu.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio