BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Všetky potraviny by mali mať svoje miesto. Ich správne uskladnenie predĺži čerstvosť a trvanlivosť
zdroj: unsplash.com

Všetky potraviny by mali mať svoje miesto. Ich správne uskladnenie predĺži čerstvosť a trvanlivosť

Vedeli ste, že aj umiestnenie potravín v chladničke by malo mať svoj systém?

Zamysleli ste niekedy nad tým, že aj potraviny v chladničke by mali mať svoje miesto, rovnako ako oblečenie v skrini? Mäso, zelenina či ovocie, ale aj nedojedené jedlá majú vyhradené poličky, kam by ste ich mali uložiť.  Okrem toho existuje celý rad potravín, ktoré by ste do chladničky dávať nemali a možno o tom ani netušíte. Vytvorte si systém uskladňovania potravín, ktorým predĺžite ich trvanlivosť a eliminujete ich vyhadzovanie. Prezradíme vám, ako na to.

Trvanlivé potraviny

Najvyššia teplota, teda približne 8-10 °C sa nachádza práve v najvyšších policiach chladničky. Preto sem uskladňujte výhradne potraviny, ktoré sa tak rýchlo nepokazia. Taktiež sem môžete umiestniť zvyšky nedojedeného jedla, ktoré plánujete čoskoro skonzumovať. Čo sem teda patrí? Nič nepokazíte, ak sem umiestníte maslo, vajcia, tvrdé syry či otvorené zaváraniny.

alexander-maasch-202885
unsplash.com
Mliečne výrobky

Na stredných policiach chladničky býva približne 5 °C, preto je tento priestor vhodný najmä na skladovanie mliečnych výrobkov. Potraviny ako mlieko, plesnivé syry, smotana či jogurt, by mali mať svoje miesto práve tu. Určite nebude na škodu, ak tieto potraviny uskladníte v plastových dôzach a zamedzíte tak šireniu zápachu, no zároveň tak predĺžite aj ich čerstvosť.

Mäso a ryby

Logicky vyplýva, že najnižšia teplota je na spodných policiach chladničky, konkrétne najmä pri zadnej stene. Teplota sa tu pohybuje okolo 2 °C, preto je viac než vhodné uložiť sem surové mäso, údeniny či ryby. Vďaka nízkej teplote tak zostanú čerstvé po dobu až 2-3 dní. Rovnako ako v predošlom prípade platí, že ak nemáte mäso vákuovo balené, je lepšie prebaliť ho do plastovej nádoby.

lukas-budimaier-43828
unsplash.com

Najteplejšia časť chladničky

Týmto miestom sú dvere. Nevedno či je príčinou časté otváranie, alebo veľká vzdialenosť od  chladiacich zariadení. Ako už mnoho výrobcov napovedá, na vrchnej polici dverí môžete umiestniť vajíčka či maslo, stredné police sú zasa vhodné na rôzne sklenené fľašky s omáčkami, napríklad s horčicou, džemom, ale patria sem aj rôzne zaváraniny. A ako býva zvykom, najvyššie fľaše patria práve do spodnej časti dverí, takže sem môžete umiestniť ovocné šťavy či iné nápoje.

Ovocie a zelenina

Aj táto skupina potravín má svoje vyhradené miesto v chladničke. To sa nachádza v spodných zásuvkách, kde je približne stredná teplota. Tá vytvára ideálne prostredie apredlžuje tak čerstvosť pre ovocie aj zeleninu. Avšak rozhodne sem nepatrí všetko ovocie a zelenina. Paradajky, uhorky či zemiaky patria k zelenine, ktorú by ste mali uskladniť mimo chladničky a taktiež ananás, banány, citróny či iné xotické ovocie. V chladničke by totiž stratili svoju nezameniteľnú chuť.

alexandr-podvalny-221880
unsplash.com

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio