BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zužitkujte energetické pôsobenie mesačného cyklu. Viete ako využiť lunárny kalendár vo svoj prospech?
zdroj: Photo by Aperture Vintage on Unsplash

Zužitkujte energetické pôsobenie mesačného cyklu. Viete ako využiť lunárny kalendár vo svoj prospech?

Tento kalendár je založený na poznatkoch astrológie. Opiera sa o princíp mesačného (lunárneho) cyklu a keď sa človek naučí prispôsobovať svoje bežné činnosti tomuto cyklu, pozitívne sa to odzrkadlí aj na zdraví či psychike.

Lunárny kalendár funguje na základe mesačného cyklu. Tak ako mesiac ovplyvňuje príliv či odliv, tak isto pôsobí aj na nás ľudí. Pôsobí svojou silou aj na naše „vnútorné more“, ktoré sa skladá zo všetkých našich tekutín a tak vplýva aj na náš celkový stav organizmu. Preto sa v lunárnom kalendári použité princípy, ktoré zohľadňujú všetky fázy a polohy Mesiaca oproti Slnku a Zemi. Tiež prihliada aj na pribúdanie, ubúdanie, približovanie a vzďaľovanie Mesiaca od Zeme. Všetky tieto faktory ovplyvňujú život nielen ľudí, ale aj všetkých živých organizmov na planéte. Rovnako aj prírodu okolo nás, naše telo a naše vnútorné ja. 

V lunárnom kalendári je dôležité znamenie zverokruhu. Každé jedno znamenie je spojené podľa astrológie s určitou časťou nášho tela, ktoré ho ovplyvňuje. Tak isto sa každé znamenie spája aj s jedným zo štyroch živlov (oheň, voda, vzduch, zem). Ak pre tú dôležitú časť nášho tela urobíme niečo prospešné, tak to pôsobí dvojnásobne priaznivo a platí to aj naopak, ak nadmerne daný orgán zaťažíme, spôsobíme si až priam devastačne.

Ak budete dodržiavať rady a rešpektovať fázy z lunárneho kalendára, pripravíte váš organizmus na dokonalý deň v práci a v súkromí. Počas mesiaca na nás vplývajú rôzne faktory, ktoré ovplyvňujú našu psychiku, kondíciu, zdravie, ale aj metabolizmus. Pripravte si najstráviteľnejšiu či najideálnejšiu stravu, ktoré tak isto môžu pomôcť upevniť vaše zdravie. Toto všetko zosúlaďujú pravidlá lunárneho kalendára.


Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio