BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Prečo strácame záujem, keď sú muži príliš horliví?
zdroj: twitter.om

Prečo strácame záujem, keď sú muži príliš horliví?

Poznáte ten pocit, keď sa začnete stretávať s niekým novým a ste v očakávaní, čo sa bude diať? Ako sa celá situácia vyvinie?

Avšak potom váš potenciálny partner začne tlačiť na pílu. Príliš skoro prejaví náklonnosť, pošle 8 správ po sebe, chce s vami tráviť čas aj večer aj nasledujúci deň. Cítite sa pod tlakom a začnete automaticky strácať záujem. Práve pocit, že niekoho nemôžeme len tak ľahko mať v nás totiž vyvoláva príťažlivosť voči druhej osobe. 

Našli ste sa aj vy v tomto opise? Možno sa vám už tiež stalo, že keď vám niekto príliš skoro prejavil city, začali ste zo vzťahu cúvať závratnou rýchlosťou a môže to byť signálom, že máte problém s intimitou. Pretože ak je niekto vo vzťahu náruživý, je to dobrým znakom pre nasledujúci vývoj vášho pomeru. „Keď sa vzťah stane intímnejším, stane sa aj zraniteľným a ľudia si môžu ľahšie ublížiť,“ hovorí Jesse Kahn, riaditeľ a supervízor Kolektívu rodovej a sexuálnej terapie v New Yorku. Takže keď sa stiahnete do úzadia, pravdepodobne sa len snažíte ochrániť pred možným sklamaním. „Niektorí ľudia dokonca nachádzajú istotu v odmietnutí, pretože je to pre nich normálne,“ hovorí Kahn. 

StockSnap_1A52V0Y1UY
stocksnap.io
Prílišná náruživosť však nie je jediným dôvodom nášho nezáujmu. Je to možno tak trochu aj pocit zúfalstva, ktorý z druhej strany vnímame. Nechceme predsa randiť s niekým, kto je už na začiatku vzťahu príliš naviazaný a nedá nám dýchať. Začneme polemizovať o tom, či má málo kamarátov, alebo koníčkov, ktorým by sa venoval. Naopak, ak je niekto čo i len na oko vyťažený, máme pocit, že je viac nezávislý a samostatný.

Kahn tvrdí, že môžete jednoducho zistiť, prečo utekáte zo vzťahov len čo začnú byť vážnejšie, a to tak, že sa pozriete na svoje predošlé zväzky. „Zamyslite sa nad tým, aké boli príklady intimity a lásky ste mali vo svojich bývalých vzťahoch a rodinnom živote,“ vysvetľuje. Skúste preto nabudúce nezveličovať, keď vám niekto napíše viackrát po sebe či vyzná po týždni náklonnosť, možno naozaj nie je čudný on. Možno je problém vo vás.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio