BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vytvorte si vlastné a originálne jesenné dekorácie. Vyskúšajte si vyrobiť veniec na dvere
zdroj: pinterest.com

Vytvorte si vlastné a originálne jesenné dekorácie. Vyskúšajte si vyrobiť veniec na dvere

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb. Vyrobte si jeden z nasledujúcich 4 krásnych vencov na dvere, ktoré vám vnesú jesennú atmosféru aj do vášho domova.

Konečne prišla jeseň aj so všetkými pestrými farbami, na ktoré sme sa tešili. Spríjemnite si toto čarovné obdobie nádhernými jesennými dekoráciami v podobe vencov na dvere. Pripravili sme pre vás 4 rôzne nápady, ktoré vás určite oslovia. Ich výhodou je, že ich príprava je naozaj jednoduchá. Najdôležitejšie čo budete na výrobu všetkých nasledovných vencov potrebovať je poriadne lepidlo. Najideálnejšia je lepiaca pišoľ. Tá výborne spojí všetky (dokonca aj prírodné) materiály s jemnou textíliou. 

Na každý veniec tiež budete potrebovať základ na veniec, ktorý kúpite v hobby marketoch alebo si ho jednoducho aj vyrobíte sami. Použiť môžete vŕbové vetvičky alebo rôzne popínavé rastliny či noviny. Ak budete pripravovať základ z novín, naskladajte strany na seba a stočte ich. Konce k sebe pridrôtujte, potom omotajte drôtom celý veniec. Nezabudnite si pripraviť nožnice, nejakú podložku na stôl (aby ste nič neušpinili či neulepili), lepiacu pištoľ, základ na veniec a dekorácie. 

1. Veniec s orechmi a šiškami

Pripravte si rôzne oriešky, viacero šišiek, špagátik a celé kávové zrná. Ďalej môžete použiť aj perličky, ktoré krásne doplnia celý veniec. Použiť môžete naozaj takmer čokoľvek, čo sa vám páči a farebné sedí k tónu celého venca. Tiež môžete použiť napríklad aj celú škoricu či sušený pomaranč. 

2. Látkový veniec s kvetom

Na zhotovenie tohto venca budete potrebovať kovový základ, látku z vrecoviny a napríklad sušené či umelé kvety. Nasledujúcou metódou upevníte a nariasite látku na základ venca a potom už iba jednoducho pomocou lepiacej pištole nalepíte vaše dekorácie. 

3. Červený veniec so šípkami 

Na prípravu tohto venca budete potrebovať látku, pár popadaných (alebo aj umelých) listov a vetvičky šípok. Ideálne je všetko zladiť do červenej farby. Na základ nalepíte pripravenú látku a potom ozdobte šípkami a lístím. 

4. Látkový veniec v podobe tekvice

Tento druh venca patrí k tým pracnejším. Pripravte si dostatok oranžovej látky, lístie a rôzne vetvičky. Oranžovú látku si najskôr nastrihajte na približne rovnako veľké kúsky a podľa návodu skrúťte a nalepte. Na vrch pripevnite listy so zvyšnými dekoráciami a veniec je hotový. 

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio