BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vyskúšali sme rýchle halloweenske líčenie podľa Youtube tutoriálov. Nedopadlo to podľa predstáv
zdroj: beauty.sk

Vyskúšali sme rýchle halloweenske líčenie podľa Youtube tutoriálov. Nedopadlo to podľa predstáv

Aj to čo sa môže zdať ako jednoduché líčenie si vyžaduje schopnosti vizážistov.

Ak ste aj vy jednou z tých nerozhodných žien, ktoré do poslednej chvíle nevedia, či sa im bude chcieť na nejakú Halloween párty, úplne vám rozumieme. No s pribúdajúcim dátum blížiacich sa večerných radovánok sa zároveň znižujú možnosti na masky a kostýmy, ktoré by sme si mohli zakúpiť. Potom sa veľmi jednoducho môže stať, že sa pristihnete pri skrini a neviete aký halloweensky kostým zvoliť, a preto vám nezostane nič iné než skúsiť vyčarovať nejaký look za pomoci make-upu.

Na Youtube je ich naozaj neúrekom od tých profesionálnych a prepracovaných do posledného do detailu, až po tie jednoduché, ktoré by sme údajne mali zvládnuť za pár minút. Rozhodli sme sa preto otestovať 3 video návody a porovnať dokonalý look na videu s realitou. Hneď v úvode podotýkam, že líčeniu som sa nikdy profesionálne nevenovala a som rada, keď si nanesiem obe linky aspoň približne rovnako. Pri jednotlivých návodoch som sa nijak špeciálne nesnažila, dôležitý bol čas, pretože to majú byť looky na poslednú chvíľu a nechceme nimi teda zabrať 3 hodiny. A ako to dopadlo?

1. Strašidelná lebka 

Toto je klasický halloweensky make-up look, ktorý preferuje mnoho žien pre jeho jednoduchosť a zároveň efektný vzhľad. Stále pri ňom totiž môžete vyzerať naozaj dobre, ak sa vyhráte s líčením očí. Mne zabral niečo vyše 20 minút, ale je dôležité podotknúť, že som ani dymovému líčeniu a ani farbe na lícach som nevenovala 100% snahu. Pri tomto looku sú potrebné najmä dobre pigmentované tiene a kvalitné štetce, ktoré ich dokážu zapracovať do stratena a nevytvoria tak ostré línie. Celkový výsledný efekt skvelo podporia aj kontaktné šošovky, ktoré sme k dispozícii nemali. Video návod nájdete TU.

Look z videa:


Look v realite:

frala1
Beauty.sk

2. Upírka

Na prvý pohľad celkom jednoduchý look, ktorý si na prípravu nevyžaduje ani veľa produktov. Avšak opak bol pravdou. Prvý krok, nanesenie make-upu, som zvládla bez menších problémov a nasledovali očné tiene. Na ich základ som použila červený výrazný rúž, ktorý sa v podstate celkom dobre roztieral. Po dokonaní tohto veľdiela som vyzerala, akoby som mala alergiu, ale nestrácala som nádej. Líčenie očí som trochu vylepšila pridaním čiernych očných tieňov na vrchné viečka a tekutou čiernou linkou, ktorá zachráni asi každé líčenie. Najťažšou úlohou pri tejto vizáži boli malé žilky v okolí očí. Na tie som použila čiernu tekutú linku, ale nakoľko jej hrot nebol práve najužší, žilky pripomínali skôr malé stromčeky. A aj kvôli nim trval tento make-up look približne 25 minút. Ako posledný som naniesla červený rúž a farbou na tvár som si dorobila falošnú krv. Napriek všetkej snahe vyzeralo toto líčenie skôr vtipne ako strašidelne. Video návod nájdete TU.

Look z videa:

Screen Shot 2017-10-27 at 14.10.45
youtube.com

Look v realite:


3. Pop-art komixová postavička

Na tento návod som sa osobne tešila úplne najviac a pravdupovediac som od neho mala aj najvyššie očakávania. Zdá sa totiž, že na neho netreba špeciálne vizážistické schopnosti a napriek tomu by výsledný efekt mal byť dobrý. Nebol. A navyše toto líčenie zabralo vyše 35 minút. Upozornenie číslo 1: tvár si čiernou farbou orámujte ako poslednú, predídete tak jej nekonečnému rozmazávaniu počas líčenia. Upozornenie číslo 2: čierna farba na tvár nie je dobre pigmentovaná, na všetky čierne kontúry teda odporúčam použiť gélovú linku. Naopak biela farba na tvár, na vytvorenie vizuálnych odleskov celkom stačila. Ale ako odlesk to naozaj nevyzeralo. Neviem či to bolo ostrými čiernymi hranami, ale make-up moc komixovo v skutočnosti nepôsobil. A nanesenie svetlejšieho make-upu síce podporilo konečný komixový look, ale aj zvýraznílo všetky nedokonalosti pleti, akými sú drobné vrásky či malé jazvičky. Video návod nájdete TU.

Look z videa:

Screen Shot 2017-10-27 at 14.07.06
youtube.com

Look v realite:


Záverom by som teda rada dodala, že ak sa predsa len rozhodnete pre "jednoduchšiu" variantu masky, a to v podobe make-upu, určite sa radšej zverte do rúk odborníkov. Aj tie jednoducho vyzerajúce návody totiž naozaj nie sú v praxi až tak ľahké a napriek tomu, že nad nimi strávite možno aj zopár hodín, výsledok nebude ani zďaleka tak očarujúci, ako by ste očakávali. 

Najnovšie z kategórie: Promo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio