BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vyskúšali sme opraviť rozbitý highlighter podľa návodu na Youtube. Pozrite sa, ako to dopadlo
zdroj: BEAUTY.sk

Vyskúšali sme opraviť rozbitý highlighter podľa návodu na Youtube. Pozrite sa, ako to dopadlo

Niekedy sa stane, že sa nám pri nepozornom alebo nemotornom zaobchádzaní s kozmetikou niečo vyšmykne z rúk a potom nám zostanú iba oči pre plač. Pri práškových produktoch naozaj zamrzí, ak sa nám celý obsah vysype po zemi. Urtite si slzy, prišli sme na to, ako zvrátiť túto nepríjemnú tragédiu.

Podľa videí a blogeriek na YouTube totiž nič nie je stratené. Opraviť a vyriešiť predsa zvládnu úplne každý problém. Svet YouTube-u ponúka nekonečné množstvo návodov a tutoriálov, ktoré síce vo videu vyzerajú dokonalo, no v skutočnosti im ani z ďaleka nie sú podobné. Preto sme sa rozhodli niektoré návody či tipy známe predovšetkým iba z internetu overiť. Vyskúšali sme návod ako oživiť suchú riasenku alebo halloweenske líčenie. Pre tento článok sme si vybrali návod, pri ktorom by mal rozbitý produkt akoby mávnutím čarovného prútika vyzerať takmer ako nový. 

IMG_7038
BEAUTY.sk

Jediné čo budete okrem vašej obľúbenej, no rozbitej, kozmetiky potrebovať je potravinárska fólia alebo obyčajný sáčok a pár kvapiek alkoholu. Najlepšie je použiť číry destilát s väčším percentom alkoholu a hlavne bez výraznejšej arómy, my sme zvolili vodku.

IMG_7011
BEAUTY.sk

Hneď ako sa vám váš obľúbený produkt rozbije, posnažte sa všetky rozbité kúsky vložiť späť do nádobky. Potom produkt prekryte sáčkom a prstami (alebo malou lyžičkou) dôkladne rozdrvte pozbierané kúsky úplne na prach. Dávajte pozor, aby ste nevysypali aj ten zvyšok.

IMG_7031
BEAUTY.sk

Potom opatrne pridajte trochu alkoholu podľa potreby, aby vám vznikla súdržná konzistencia, no nie príliš tekutá. Jemne premiešavajte, aby sa všetko dobre spojilo a držalo pokope. Pomôcť si môžete menšou špachtličkou na make-up alebo obyčajným špáradlom.

IMG_7032
BEAUTY.sk

IMG_7030
BEAUTY.sk

BEAUTY.sk

Potom opäť váš produkt prikryte sáčkom alebo potravinárskou fóliou a hmotu poriadne utlačte do obalu. Na záver si jemne uhlaďte povrch a nechajte poriadne vyschnúť. Najlepšie 24 hodín.

Aký je výsledok?

IMG_7042
BEAUTY.sk

Náš nový highlighter drží pohromade ako predtým. Jeho povrch síce už nie je ako z obchodu, ale pigmentácia vôbec nezoslabla. Ak by ste sa s utľapkávaním naozaj chceli poriadne "vyhrať", môžete dosiahnuť o niečo lepší výsledok, no určite nebude dokonalý. Čo nás celkom zaskočilo je vôňa produktu. Vodku (ktorou sme nešetrili) necítiť ani náznakom.

Najnovšie z kategórie: Promo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio