BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Páči sa vám váš kolega? Držíme palce, v zime máte totiž najväčšiu šancu uspieť
zdroj: Photo by rawpixel.com on Unsplash

Páči sa vám váš kolega? Držíme palce, v zime máte totiž najväčšiu šancu uspieť

Ak už nejaký čas tajne pokukujete po svojom kolegovi v práci, zbystrite pozornosť. Prichádza vaša príležitosť ako získať jeho priazeň v tom pravom zmysle.

Podľa najnovšieho výskumu spoločnosti Reboot Digital sú naši kolegovia práve počas zimných mesiacov náchylnejší podľahnúť romantickým (alebo iba sexuálnym) vzťahom na pracovisku. Výskumníci sa pýtali 2017 ľudí na ich milostný život v súvislosti s prácou. Zistili, že naši drahí kolegovia sú v zimných mesiacoch 2-násobne náchylnejší nadväzovať vzťahy na pracovisku. Až 66 % ľudí, ktorí sa dali dokopy so svojimi kolegami potvrdili, že to všetko začalo práve v zime. 

Pričinilo sa o to hneď niekoľko dôvodov. Prvým sú osamelé dlhé večery, ktoré naozaj nikto nechce tráviť sám. Je potvrdené, že sa cítime osamelejšie a preto sme otvorení vážnejším vzťahom. Potom je tu ďalší dôvod v podobe tekutej odvahy - alkoholu. Ten sa v hojnej forme vyskytuje na rôznych akciách a práve počas tohto obdobia si väčšina firiem organizuje svoje teambuildingy či večierky. Pre mnohých obávané a pre niektorých milované udalosti, ktorým sa však veľmi obtiažne dá vyhnúť. Z uskutočneného výskumu vyplýva, že až 31 % prvých bozkov sa medzi kolegami odohralo práve na vianočnej párty. Ťažko povedať či za všetko môže iba vianočný punč, varené víno alebo tá romantická svetelná výzdoba, ktorej sa tiež dá veľmi ťažko odolať. 

Photo by Yutacar on Unsplash

Nadviazanie nového vzťahu s kolegom počas Vianoc môže byť začiatkom niečoho krásneho a obzvlášť krásny štart do nového roka, no nemusí to vždy dopadnúť dobre. Vo veľa prípadoch aférka na pracovisku spôsobila výčitky, ľútosť či dokonca nepríjemné posmešky, ak vás videli aj niektorí iní kolegovia. Horšie môže byť už iba to, ak vás pri tom nachytá váš šéf. Z výskumu sa zistilo, že 26 % všetkých šéfov nemajú radi, keď vidia vzťahy medzi zamestnancami. Niektoré firmy majú dokonca aj jasne stanovený zákaz vzťahov, ktoré by mohli akýmkoľvek spôsobom ovplyvniť váš pracovný život.

Štúdia taktiež ozrejmila, že až 12 % ľudí sa zaplietlo so svojim šéfom. Prieskum mal aj menej príjemné zistenie, pretože odhalil, že až neuveriteľných 20 % všetkých románikov s kolegami zahŕňali aj partnerské nevery. Vyzerá to tak, že zakázané ovocie je to najlákavejšie, no nezabudnite na vaše okolie či na partnerov vašich vysnívaných kolegov. 

Photo by Jeremy Wong on Unsplash

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio