BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Streetsyle z amerických ulíc! Títo seniori sa obliekajú lepšie ako tínedžeri
zdroj: instagram.com/

Streetsyle z amerických ulíc! Títo seniori sa obliekajú lepšie ako tínedžeri

To, že street style už dávno nie je záležitosťou výhradne tínedžerov, sme si už niekoľkokrát dokázali.

Spomeniete si ešte na 6-ročnú Coco z Japonska, pre ktorú sa móda stala vášnou a nákupy vo vintage obchodoch sú jej najväčším hobby? A mali sme tu tiež 88-ročnú dôchodkyňu Moon Lin z Taiwanu ktorá mala, ako správny milovník street wearu, vo svojom šatníku tričká značky Supreme či Ansti Social Social Club. 

Pri tejto vekovej kategórii zostaneme aj dnes, pretože práve štýloví seniori v uliciach sú hlavnou tému profilu @chinatownpretty. Ten totiž oslavuje módnych nadšencov v dôchodkovom veku, ktorí sa neboja ukázať svetu svoj vkus a jedinečný štýl.. Autori Andria Lo, ktorý je fotografom a Valerie Luu, ktorá zapisuje príbehy ľudí sa zamerali výhradne na čínske štvrte v rôznych amerických mestách, kde si pri bežných nákupoch fotia okoloidúcich. V mestách ako New York či San Francisco tak striehnu na ľudí v určitom veku a zachýtávajú ich outfity a príbehy. 

Celá myšlienka začala už v roku 2O13, kedy mladá dvojica, ako druhá generácia ázijsko-amerických obyvateľov, cítila prepojenie s čínskou štvr'tou v San Franciscu. Ľudia ktorých zachytávajú im totiž pripomínajú ich starých rodičov. V rozhovore pre magazín Vogue sa vyjadrili, že cieľom projektu je teda zachytiť ich ideály, prisťahovalecké príbehy a samozrejme módu prostredníctvom fotografií a rozhovorov.

Podľa Lo a Luu fungujú čínske štvrte vo všeobecnosti ako pristávacia plocha pre nových prisťahovalcov a miesto s podnikmi poskytujúcimi komunitu. Páči sa im, ako čínske štvrte umožňujú seniorom žiť nezávisle v hustom mestskom priestore. Pravidelne vidia totiž 80-ročných ľudí nakupovať potraviny, cvičiť v parku či hrať karty na námestí. 

Najnovšie z kategórie: Instatrends

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio