BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nevyhadzujte starú riasenku! Tento domáci spotrebič si s ňou poradí za 3 minúty
zdroj: pixabay.com

Nevyhadzujte starú riasenku! Tento domáci spotrebič si s ňou poradí za 3 minúty

V tomto jednoduchom návode vám prezradíme, ako na to.

Poznáte ten pocit, keď sa ráno líčite do práce alebo večer do mesta a zrazu zistíte, že vaša obľúbená riasenka je tak trochu vyschnutá? Ste v časovej tiesni, ešte si musíte vyžehliť vlasy a vybrať niečo na seba a okrem toho nemáte v blízkom okolí žiadnu drogériu. Krízová situácia ako táto si vyžaduje praktické a najmä rýchle riešenie. Prinášame vám preto jednoduchý foto návod, ako oživiť starú riasenku, ktorá ani zďaleka nie je prázdna, aj keď sa tak môže na prvý pohľad zdať.

Na youtube nájdete nespočetné množstvo návodov, tipov a trikov, ako zachrániť poškodené či staré produkty pred vyhodením. Taktiež rôzne líčenia a dobré rady, ktoré pre vás z času na čas testujeme aj v praxi. Po halloweenskom líčení na poslednú chvíľu sme opravovali rozbitý sypký highlighter za pomoci alkoholu. Dnes sme sa rozhodli vyskúšať rýchly trik v podobe oživenia starej riasenky s vriacou vodou. 

477
beauty.sk
Čo budete potrebovať:
  • starú riasenku
  • pohár
  • rýchlovarnú kanvicu

Predtým

478
beauty.sk

Postup je veľmi jednoduchý a naozaj vám nezaberie viac ako pár minút. V rýchlovarnej konvici alebo v malom hrnci si na sporáku zohrejte približne 3dc vody. Tú si následne prelejte do vyššieho pohára, prípadne šálky a ponorte do neho riasenku na 2-5 minút.

479
beauty.sk

Dajte si však pozor, aby bola poriadne zatvorená a nenatieklo vám do nej. Horúca voda spôsobí, že sa tuhá konzistencia maskary zmení na tekutú, preto sa na prvý pohľad vyschnutá riasenka zmení na funkčnú. A vy ju môžete spokojne ďalej používať. Podobný trik s teplotou funguje aj pri kontúrovacích ceruzkách či ceruzkách na oči. Ak sa vám zdá, že dostatočne nefarbia, ohrejte ich pár sekúnd napríklad nad zapaľovačom. Naopak ak máte pocit, že farbia príliš silno, skúste ich na pár sekúnd vložiť do mrazničky. 

PotomNajnovšie z kategórie: Promo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio