BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Sú sociálne siete bezpečné pre deti? Toto dievčatko vyvolalo diskusiu
zdroj: instagram.com

Sú sociálne siete bezpečné pre deti? Toto dievčatko vyvolalo diskusiu

Krásne 6-ročné dievčatko s 500.000 followermi zapríčilo obavy mnohých dospelých.

Má len šesť rokov, už teraz má naštartovanú sľubnú kariéru modelky a na svojom konte na Instagrame viac ako pol milióna nasledovníkov. Mladučká Anna, ktorú nájdete pod prezývkou @anna_knyazeva_official, totiž vyzerá ako porcelánová bábika. A okrem fotiek s hračkami na jej profile nájdete početné množstvo záberov z rôznych fotení, na ktorých pózuje ako pravá profesionálka.

Je však takýto tlak na malé dievčatko adekvátny? Odborníci a aj široká verejnosť sa zhodujú v tom, že rozhodne nie. Napriek tomu, že pod fotografiami sa objavujú prevažne pozitívne komentáre a odozva k väčšine fotiek je kladná, v budúcnosti by to vraj nemuselo mať pozitívny dopad na vývoj dievčatka. A taktiež na jej okolie, teda ostatné deti s ktorými bude vyrastať. Niektorí ľudia dokonca prejavili ľútosť nad dieťaťom, ktoré je v šiestich rokoch hodnotené na základe výzoru a myslia si, že sa môže stať dokonalým cieľom pre rôznych pedofilov.

Úplná strata súkromia v kombinácii s anonymitou na internete je totiž nozaj nebezpečná kombinácia. Expertka klinickej psychológie a rodičovstva Stephanie O'Leary sa vyjadrila, že vytváranie účtov svojich ratolestí na sociálnych sieťach so sebou nesie skryté riziká. Cirkulujúce obrázky dieťaťa, ako aj príspevky, kde sa nachádza sa môžu v rukách nesprávnych osôb premeniť na nebezpečnú zbraň.

O'Leary tiež uviedla, že je na rodičoch, aby sa vzdelávali o dlhodobom vplyve "digitálnej stopy" svojho dieťaťa, pretože zdieľané obrázky a príspevky nezmiznú v priebehu času a môžu byť dostupné napríklad pre budúcich zamestnávateľov. Celkovo možno povedať, že aj keď môže byť lákavé, uverejňovať obrázky vášho dieťaťa na sociálnych sieťach, je dôležité, zvážiť možné dôsledky skôr, než ich pridáte.

Najnovšie z kategórie: Instatrends

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio