BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pantone predstavil farbu roka 2018. Pozrite sa, ktorá to je a čo symbolizuje
zdroj: Photo by Robert Katzki on Unsplash

Pantone predstavil farbu roka 2018. Pozrite sa, ktorá to je a čo symbolizuje

Pantone Color Institute v New Yorku je spoločnosť, ktorá je už takmer 50 rokov svetovým lídrom v oblasti komunikácie farieb. Každoročne vyhlasuje farbu roka.

Pred dvoma rokmi farbou roka 2016 nebola jedna, ale rovno dve farby. Stalo sa tak, že po prvýkrát v histórii boli dve namiesto jednej vyvolenej. Obe podľa inštitútu Pantone vytvárajú dokonalú harmóniu, „pokoj mysle a vnútorný mier“. Boli to konkrétne „Rose Quartz“ - staroružová a „Serenity“ - svetlo modrá. Celý rok 2016 sa niesol v pastelových farbách a jemných tónoch. Neboli to iba ružová a modrá, ale aj odtiene žltej, zelenej či fialovej. Nielen móda, ale aj bytový dizajn a každý správny milovník trendov sa držal tohto farebného spektra. Minulý rok to bola žiarivá „Greenery" - zelenkavá. Symbolizovala sviežosť, obnovu a nové začiatky. K tomuto odtieňu veľa ľudí neinklinovalo, no minulý rok to zmenil. Pre mnohých nepríjemnú zelenú dizajnéri premenili na ľuďom prirodzenú vo forme listnatých kvetov. Potlač sa stala veľmi populárna a nosili sme ju takmer na všetkom od plaviek až po kryty mobilných telefónov. 

Aj tento rok v decembri jedna z najrenomovanejších inštitúcií, zaoberajúcich sa farbami predstavila novú farbu roka. Tentokrát si titul vyslúžila „Ultra Violet" - ultra fialová. 

Riaditeľ spoločnosti Leatrice Eiseman pre The New York Times povedal, že je symbolom originality, vynaliezavosti a vizionárskeho myslenia. „Je to aj najkomplexnejšia zo všetkých farieb, pretože sa skladá z dvoch odtieňov, ktoré sú zdanlivo diametrálne protikladné - z modrej a červenej. Spojením vytvárajú niečo nové,“ dodal Eiseman. 

Podľa viceprezidenta spoločnosti Laurie Pressmana je ultra fialová odrazom toho, čo je v dnešnom svete potrebné. 

zdroj: people.com

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio