BEAUTY.sk BEAUTY.sk

FOTO tip: Ako jednoducho odstrániť zatvrdnutý povlak na práškovom kozmetickom produkte
zdroj: BEAUTY.sk

FOTO tip: Ako jednoducho odstrániť zatvrdnutý povlak na práškovom kozmetickom produkte

Vyskúšali sme podľa návodov na YouTube ako si poradiť aj s týmto problémom.

V staršom článku sme sa snažili opraviť rozbitý highlighter podľa návodu na Youtube a v tomto vyskúšame niečo podobné. Podľa videí beauty blogeriek na YouTube sa všetko dá akoby zázrakom opraviť a vyriešiť zvládnu úplne každý problém. Svet YouTube-u ponúka nekonečné množstvo návodov a tutoriálov, ktoré síce vo videu vyzerajú dokonalo, no v skutočnosti im ani z ďaleka nie sú podobné. 

Preto sme sa rozhodli niektoré návody známe predovšetkým iba z internetu overiť. Vyskúšali sme napríklad návod ako oživiť suchú riasenku. Pre tento článok sme si vybrali návod, pri ktorom by mal zo starého práškového produktu zmiznúť často sa tvoriaci tvrdý povlak na povrchu. Potom by mal váš obľúbený produkt ako mávnutím čarovného prútika vyzerať takmer ako nový.

Ako na to? 

Ak práškový výrobok, ktorý máte radi (očné tiene, púder, bronzer) náhle stráca svoju pigmentáciu, pravdepodobne sa na jeho povrchu vytvoril tvrdý povlak. To je často dôsledkom nahromadenia oleja, z mesiacov používania alebo zo špinavých štetcov (ktoré by ste nemali zanedbávať). Pri tomto návode budete potrebovať iba kúsok lepiacej pásky, ktorý vráti váš obľúbený produkt späť do hry. 

BEAUTY.sk

Odstrihnite si kúsok lepiacej pásky. Tá musí byť väčšia ako nahromadený povlak, ktorý sa chystáte odstrániť. Pásku chyťte a prstom pevne pritlačte na potrebné miesto. Potom sa uistite, že sa páska prilepila všade a prstom prejdite po celom jej povrchu. 

BEAUTY.sk
BEAUTY.sk

Potom opatrne odlepte pásku a pozorujte ako sa dvíha hrubá vrstva nahromadeného povlaku. Ak sa povlak neodstránil celý, ale iba jeho časť, odstrihnite ďalší kúsok lepiacej pásky a postup opakujte. 

BEAUTY.sk
BEAUTY.sk

Aký je výsledok?

Na poslednej fotke môžete vidieť verziu produktu pred a po oprave. Náš stvrdnutý bronzer získal stratenú pigmentáciu a je takmer ako nový. Celý postup bolo potrebné zopakovať 2-krát, no aj napriek tomu to stálo za to. Do opravy sme investovali iba kus pásky a menej ako 5 minút nášho času. Tento návod hodnotíme veľmi kladne a považujeme ho za šikovnú vychytávku pre všetky ženy, ktoré nechcú zbytočne vyhadzovať kozmetiku a s ňou aj peniaze. 

BEAUTY.sk

Najnovšie z kategórie: Recenzie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio