BEAUTY.sk BEAUTY.sk

V týchto 7 krajinách si nájdete partnera omnoho jednoduchšie
zdroj: Instagram.com

V týchto 7 krajinách si nájdete partnera omnoho jednoduchšie

Tak ako rozpoloženie aj samotné zloženie obyvateľstva sa v jednotlivých krajinách sveta líši. Toto je 7 štátov, v ktorých prevláda pánske zastúpenie a teda hľadanie partnera v nich pre ženy je jednoduchšie.

Nepomer medzi pohlaviami v krajinách ovplyvňuje veľa vecí a faktorov. Môže za to napríklad aj migrácia obyvateľstva, ale aj situácia na pracovnom trhu, mentalita obyvateľstva alebo problémy s bývaním. Pre ženy zohráva dôležitú úlohu aj ich spoločenské postavenie  v porovnaní s mužmi a rovnoprávnosť, preto odcestujú do iných krajín za prácou. 

Pre samotné krajiny je to známy problém, ktorým sa začali dávnejšie zaoberať, no odstránenie tohto problému je naozaj obtiažne. Toto je 7 krajín sveta, ktoré pociťujú silnejšiu prevahu mužov. Našli by ste si medzi nimi aj vy svojho potenciálneho partnera? 

1. Nórsko

V Nórsku je o 12-tisíc viac mužov ako žien. Nikto zatiaľ nevie, ako a či sa niekedy vôbec podarí tento problém s rodovou nerovnosťou zmenšiť.

2. Veľká Británia

V Anglicku ešte stále existuje stereotyp, že by žena mala zarobiť menej ako muž. Preto mladé dámy s veľkými ambíciami často opúšťajú krajinu a cestujú do zahraničia.

3. Švajčiarsko

Prebytok mužov súvisí s veľkým prílevom utečencov. Rovnaká situácia je aj vo Švédsku. 

4. India

V Indii vo veku do 24 rokov je na každých 100 žien 110 mužov.

5. Taliansko

Talianske ženy zriedka vidia seba ako ženy v domácnosti a snažia sa budovať svoju kariéru. Mladé dámy sa preto často presťahujú do iných krajín za prácou alebo kvôli štúdiu. 

6. Fínsko

Vo Fínsku podľa štatistiky nemá 256- tisíc mužov vo veku od 25 do 54 rokov žiadny vzťah a dokonca ani nerandia. 

7. Kanada

V Kanade je o 250-tisíc viac mužov ako žien. Je to zapríčinené tým, že mnoho žien opúšťa krajinu opäť kvôli práci a už sa nevracajú do rodnej krajiny.

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio