BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Modelka prišla o nohu kvôli tampónu!
zdroj: Instagram.com/theimpossiblemuse

Modelka prišla o nohu kvôli tampónu!

Strašiak mnohých žien v podobe syndrómu toxického šoku. Nevenujeme mu pozornosť, i keď by sme rozhodne mali. Toto je príbeh modelky Lauren, ktorá sa o tom, že existuje, presvedčila na vlastnej koži.

Iba 29-ročná modelka menom Lauren Wasser v roku 2012 podľahla syndrómu toxického šoku. Príčinou bol príliš dlho zavedený jeden tampón počas menštruácie. Syndróm sa zo začiatku javil ako obyčajná chrípka, ktorej príznaky má aj syndróm toxického šoku. To všetko sa zvrhlo až tak, že úbohej Lauren tento syndróm spôsobil infarkt

A to ani z ďaleka nebolo všetko. Obe nohy jej začala požierať zákerná gangréna. To viedlo až k amputácii pravej nohy od kolena nadol a amputácie prstov ľavej nohy. Životom skúšaná modelka vôbec netušila, či prežije. Lauren veľmi chcela svoju ľavú nohu zachrániť, no i keď ubehlo už päť rokov od tej tragickej udalosti, stále pociťuje veľké bolesti. Podľa najnovších testov sa musí začať zmierovať s tým, že v najbližších mesiacoch príde aj o túto nohu

No usmialo sa na ňu šťastie v nešťastí a dokonca sa vrátila aj k milovanej práci modelky. To, čo prežila ju však poznačilo natoľko, že sa snaží vzdelávať a informovať ženy o nebezpečenstvách syndrómu toxického šoku. Všeobecne platí, že mnoho žien to berie na ľahkú váhu a nehľadí na skutočné riziká. 

Aj keď sa Lauren potýka s neľahkým osudom, snaží sa zostať optimistická a nespadnúť do sebaľútosti. Tvrdí, že je na svoju umelú nohu hrdá a nemá problém ukázať ju ani na fotografiách či na svojom Instagrame. Modelka je skutočne vďačná za svoj život a to, že vôbec syndróm toxického šoku prežila. Jej poslaním sa stala osveta žien práve v tejto oblasti. Aktívne sa zúčastňuje na rôznych prednáškach a taktiež informácie šíri aj prostredníctvom sociálnych sieti. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio