BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Chcete sa cítiť krásna aj po pôrode? Vyskúšajte dámske body
zdroj: unsplash.com

Chcete sa cítiť krásna aj po pôrode? Vyskúšajte dámske body

Priviesť na svet potomka je pre ženu tá najkrajšia chvíľa v živote. Posolstvo ženy je s týmto procesom neodmysliteľne spojené a zaručuje celej našej spoločnosti rozvoj a určitú mieru reprodukcie. Nie len z tohto dôvodu by sme si mali svoje partnerky, ženy a matky vážiť a milovať.

Starostlivosť a úcta sa im prejavuje počas týchto mesiacov čo najviac, no nemalo by tomu byť inak ani po pôrode. Psychológovia nedávno prišli s novým pomenovaním psychických problémov, ktoré sa spájajú s popôrodnou depresiou, čo môže niekedy partner vyriešiť pekným a voňavým kvetinovým boxom. Baby Blues sa ale celkom až tak jednoznačne ako depresia označiť nedá, je to o celkovom emocionálnom stave ženy po tom, ako priviedla na svet dieťa.

Dá sa tomu ale predísť, tak ako keď sa na pôrod pripravíte kúpou najlepšieho pôrodníckeho gélu. Ide o niekoľko účinných krokov, ktoré sú založené na reálnych základoch. My sa s vami o ne podelíme.


Nepríjemné opuchy

Opuch vás po tehotenstve bude žiaľ sprevádzať dlhšiu dobu, čo je spôsobené aj kojením. Ide o to, že telo si ukladá dostatok tekutín na potrebný proces laktácie. Výsledkom je samozrejme opuchnutá tvár a viečka pod očami. Našťastie je tu možnosť praktizovať aktívny životný štýl a zdravo sa stravovať. Začnite myslieť na niečo pozitívne, objednajte si puzzle pre deti online a pri ich skladaní zabudnete na všetky nepríjemné starosti.

Pomôcť si môžete aj oblečením. Tu však musíte vedieť, komu sa hodí, a pre ktorý typ postavy je dámske body bez rukávov najlepšie. S krivkami postavy vám pomôže aj cvičenie, na opuchnuté viečka ale najviac zaberá:

  • vyššia podložka hlavy počas spánku
  • menej tekutín priamo pred spaním
  • korektor
  • chladné obklady

Problémy so škvrnami

Sú to dôsledky tehotenstva a hormonálnych zmien, ak sa na vašej pleti objavuje nerovnomernosť jej farebných tónov. Pomáha kyselina glykolová a produkty s jej obsahom, rovnaké funkcie zastúpi aj rad osviežujúcich a výživných tvárových masiek.


Akné

Hormonálne výkyvy vedú k výskytu akné a pupienkov, a to nielen na tvári, ale často aj na chrbte a hrudi. Kyselina salicylová a prípravky na báze peroxidu môžu byť príliš agresívne, preto je lepšie hľadať alternatívne nechemické roztoky. Takéto produkty proti akné upokojujú pokožku a liečia existujúce akné najlepšie a bez vedľajších účinkov. Môžete použiť masky s obsahom síry alebo ílu 2 krát týždenne, aby ste úplne uvoľnili póry a vyvážili produkciu kožného mazu.

Nezabudnite na svoje dieťa a partnera, niekedy sú tí najbližší, najúčinnejším prostriedkom a cestou, ako vyriešiť všetky problémy.

Najnovšie z kategórie: Tehotenstvo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio