BEAUTY.sk BEAUTY.sk

8 vlastností dokonalej ženy, ktorú hľadá takmer každý muž
zdroj: Photo by Kyle Sterk on Unsplash

8 vlastností dokonalej ženy, ktorú hľadá takmer každý muž

V dnešnej dobe nestačí už iba dobré srdce a milý úsmev. Muži od svojich vzťahov samozrejme očakávajú niečo viac, a preto ani krása nie je všetko. Pri hľadaní dlhodobého a pevného vzťahu uprednostňujú najmä partnerky, ktoré majú všetky tieto vlastnosti.

Veľa žien sa neustále trápi otázkou, prečo ešte stále nenašli toho správneho partnera. A bohužiaľ, viaceré vedecké štúdie potvrdili, že s pribúdajúcim vekom je to iba zložitejšie. Ak aj vy ešte stále patríte k tejto skupine žien, máte šancu na sebe zapracovať a niečo zmeniť. Podľa mužov dokonalá ideálna žena musí mať tieto vlastnosti. 

1. Zdravé sebavedomie

Žena by mala presne vedieť, čo je pre ňu dobré a nenechať sa nikým obalamutiť. Stratené sebavedomie či slabá sebadôvera odrádza ľudí (nielen mužov, ale aj prípadné kamarátky) vôkol nás. Nesebavedomé ženy vidia iba svoje slabé stránky a často sa porovnávajú s inými. Ideálna žena musí poznať svoju hodnotu a mala by si ňou byť naozaj vedomá, no nie namyslená. Nafúkanosť pôsobí podobne ako slabá sebadôvera. 

2. Nezávislosť

Podľa mužov si správna žena nehľadá žiadneho sugardaddyho, ktorý bude iba tichým sponzorom tých najrôznejších dovoleniek alebo najdrahších kabeliek. Žena by od muža nemala potrebovať vreckové a mala by sa o seba vedieť postarať sama. To platí nielen na jej finančné náklady, ale nemala by mať problém sama zájsť do potravín či natankovať auto. Muži hľadajú rovnocenné partnerky. 

Photo by David Pentek on Unsplash

3. Nie je zahľadená iba do seba

Ak žena rozpráva v jednom kuse iba o sebe a o svojich problémoch, tak ju naozaj nevydrží nikto počúvať. Ideálna žena nerozpráva iba o sebe, ale vie aj dobre počúvať ostatných ľudí. Mala by sa zaujímať o iných a byť otvorená, priateľská a komunikatívna. Základným pravidlom však je rešpektovanie muža ako partnera, ktorý nie je iba imidžovým doplnkom.

4. Žiadna drama queen

V niektorých ženách je dráma jednoducho zakorenená a podvedome ju vyhľadávajú. Na to si však dajte obzvlášť pozor. Rodené hysterky, ktoré majú plač takmer ako nacvičený, sú podľa mužov odpudzujúce. Mužov dokáže najviac na svete vytočiť práve plač. Takže vymeňte škrípanie zubami, trhanie vlasov a falošné slzy za milý úsmev a žiadne drámy svojim partnerom nerobte. Samozrejme, ak máte potrebu plakať, pokojne plačte, no netreba to vyvolávať nasilu.


5. Otvorená iným názorom


Odmalička nás učili, že tvrdohlavosť je niekedy poriadne na škodu. Netreba ísť proti múru a netrvať zbytočne iba na svojom. Ideálna žena by mala vedieť, že svet nie je iba biely a čierny. Mala by byť otvorená diskusii a kompromisom voči partnerovi. Cesta k úspechu spočíva práve v týchto dvoch veciach. Žena, ktorá vie ustúpiť či rozumne diskutovať je snom každého muža.


Photo by Pete Bellis on Unsplash

6. Inšpiruje ľudí okolo seba

Nemení ľudí, ale inšpiruje ich. Ženy by nemali mať potrebu meniť mužov, ale mali by ho vidieť v tom lepšom svetle. Vidieť v niekom najmä tie dobré vlastnosti a lepšieho človeka. To pomáha sa ním aj skutočne stať. Pretože žiadny muž nechce zaostávať za svojou dokonalou polovičkou a presne s takou by chcel zostarnúť každý muž.

7. Riešenie konfliktov s rozvahou

Hádke sa občas naozaj nikto nedokáže vyhnúť. I keď to patrí k životu, treba vedieť správne reagovať. Ak začnete po partnerovi nekontrolovateľne kričať alebo posielať ľudí kade ľahšie, tak to o vás nevypovedá presne to, čo by ste si želali. Správna žena by si mala udržať nadhľad a všetko riešiť s chladnou hlavou. Skúste na to ísť s rozumom a nerozčuľujte sa zbytočne, pretože to nikomu ani troška nepomôže. 

8. Miluje sa taká, aká je

Každá z nás si musí uvedomiť, že nikto nie je dokonalý a všetci sme iba obyčajní ľudia. A presne tak by k sebe mala pristupovať. Prehliadnuť drobné chybičky krásy a cítiť sa spokojne a príťažlivo, aj keď nevyzeráte ako popredné topmodelky. Avšak musí k sebe byť aj primerane kritická. Je v poriadku sa o seba starať, no ako radí zlaté pravidlo, všetko s mierou. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio