BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vďaka týmto 4 ingredienciám dodáte vašej káve naozaj lahodnú chuť
zdroj: Photo by Jonas Jacobsson on Unsplash

Vďaka týmto 4 ingredienciám dodáte vašej káve naozaj lahodnú chuť

Bez kávy si málokto dokáže predstaviť ráno a závisí od nej aj naše prežitie v práci. No viete ako z jej lahodnej chuti vyťažiť čo najviac? Pomôžu nám pri tom tieto 4 suroviny, ktoré by ste si do nej asi bežne nedali.

Káva nemusí byť iba čierna. Aj najväčší milovníci kávy majú svoje overené triky, ako si ju pripraviť presne podľa svojej chuti. Nemusíte si ju ochucovať iba mliekom a cukrom. Vyskúšajte tieto 4 vychytávky, ktoré káve dodajú dokonalú chuť. 

1. Koreniny

Štipka korenia do rannej kávy môže výrazne zmeniť nielen jej chuť, ale môže byť prospešná aj pre naše zdravie. Takto jemne okorenený nápoj je dobrý na náš žalúdok. Použiť môžete škoricu, muškátový oriešok, kardamón alebo levanduľu. Tie sa do kávy dokonale hodia, no ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú. Dôležité je poznať chuť korenia, ktoré pridávate, pretože tá sa prenesie aj do vašej kávy. 

2. Soľ

Každý vie, že soľ je skutočne nad zlato. Nehodí sa iba do jedla, ale zázraky robí aj s nápojmi. Štipka soli dokáže skutočné divy a kávu povýši na nový level. Neutralizuje časť horkosti, no kávu necháva jemnú a chuťovo tak veľmi bohatú, že ste si to doteraz ani nevedeli predstaviť. Stačí pridať pár zrniek slanej ingrediencie, poriadne zamiešať a lahodná káva je na svete. No dávajte pozor, aby ste nepresolili, to značí zamilovanosť. 


Photo by Nolan Issac on Unsplash

3. Kakao 

Milovníkom sladkého svitlo na lepšie časy. Káva a kakao (alebo čokoláda) sa k sebe neuveriteľne hodia. Spolu tvoria dokonalú kombináciu. Horká káva a jej jedinečná vôňa zmiešaná so sladkou chuťou kakaa vytvárajú inú, netypickú chuť. Ak použijete nesladený kakaový prášok, ktorý je navyše zdravší ako klasická čokoláda, bude váš kávový nápoj zdravšou verziou. Chuť vám môže mierne pripomenúť detstvo, kedže aj naše mamy kakao často používali vo svojej kuchyni. Pridať môžete celú lyžičku, no ak chcete jemnejší variant, stačí ak si kávu kakaom iba poprášite. 

4. Ochutené extrakty

Extrakty sa nemusia používať iba do koláčov či zákuskov pri pečení. Vyskúšajte kokosový alebo vanilkový extrakt pridať aj do vašej kávy. Tento spôsob ochutenia kávy je v našich končinách pomerne neznámy. Ak sa vám žiada vyskúšať niečo odvážnejšie, použite ochutené sirupy. Zaujímavá je kombinácia kávy s mätou, karamelom alebo mandľou. Ak túžite po skutočnej divočine, vyskúšajte ochutené likéry. No s alkoholickými verziami počas dňa opatrne. Berte do úvahy, že sú vhodné až od 18 rokov a po zvyšok dňa budete musieť chodiť autobusom.

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio