BEAUTY.sk BEAUTY.sk

7 dôvodov prečo muži opúšťajú svoje partnerky kvôli iným ženám
zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash

7 dôvodov prečo muži opúšťajú svoje partnerky kvôli iným ženám

Každý rozchod má svoje vlastné príčiny a niekedy ani sama neviete, kde nastala chyba. Toto je 7 najčastejších dôvodov, kvôli ktorým si muži hľadajú svoje životné šťastie inde.

V pamäti máme staré stereotypy, ako sa kedysi randilo. Chodilo sa na tanečné zábavy a ľudia si zobrali prvého partnera, s ktorým si viac-menej rozumeli. Tieto vzorce sú však pre dnešnú dobu nefunkčné. Môžete byť akokoľvek skvelá, no i napriek tomu môžete skončiť sama. Predísť odchodu partnera a zotrvať v harmonickom vzťahu nie je nemožné. Stačí, ak sa vyvarujete týmto 7 dôvodom, pre ktoré by vás skôr či neskôr vymenil. 

1. Neoprávnená a prehnaná žiarlivosť

Hovorí sa, že ten kto nežiarli, nemiluje. Toto pravidlo je nie veľmi pravdivé. Žiarlivosť dokáže byť veľmi zlým spoločníkom vo vzťahu. Niet preto divu, že je zaraďovaná medzi hlavné dôvody rozpadu vzťahov. Nevítajte svojho partnera s výčitkou typu "Kde si zasa bol?" a neklaďte mu ani otázky typu "Prečo ťa tá žena zdravila?" či "Ja ju nepoznám, prečo ju zdravíš?". Ak po pravidelných vypočúvacích otázkach pridáte aj pátracie aktivity ako napríklad čítanie správ, kontrola mobilu, je váš vzťah na svojom konci. Ak chcete s vašim miláčikom zostať a nemáte žiadny skutočný dôvod na žiarlivosť, prestaňte hľadať zbytočné dôvody na hádku. 

2. Ste partnerka, nie matka

Aj keď svojho partnera milujete myslite na to, že medzi týmito dvoma pojmami je zásadný rozdiel. Ak sa k svojmu partnerovi začnete správať ako k dieťaťu, rútite sa nebezpečnou cestou. Snaha "prevychovať" ho nie je moc na mieste, no ak sa o to budete snažiť, pristupujte k nemu ako k rovnocennému partnerovi. Vyhnite sa komandovaniu či pravidelnej kontrole.

Photo by Charlie Foster on Unsplash

3. Tvrdohlavá urážlivosť

Áno, tento bod patrí viac-menej takmer ku každej z nás. Pri mnohých situáciách podľahneme panike a zachováme sa ako malé vrtošivé dieťa. Na otázky ďalej odpovedáme iba stroho, väčšinou jednou a tou istou vetou "Nič mi nie je!". Nedorozumení vo vzťahoch vždy býva viac než dosť, no vyriešiť sa dajú iba úprimnou a dospelou konverzáciou. Nehrajte sa na dôležitú a buďte otvorená rozhovoru. Uvidíte ako rýchlo sa zrazu dajú všetky nezhody urovnať. 

4. Osobný priestor

Každý človek potrebuje istý čas pre seba. Muži neznášajú dotieravé a neodbytné ženy. Každá správna partnerka by mala svojmu drahému dopriať voľnosť. Nepleťte si ju s ľahostajnosťou, pretože tak sa môže stať, že si vás partner prestane vážiť. Jednoducho, ak milujete romantické seriály, nenúťte vášho miláčika sledovať ich s vami. Nebojte sa ho pustiť na jedno či dve pivká s kamošmi alebo ho nechajte venovať sa svojim záľubám, ktoré by ste s nim vy nerobili. 

5. Chýbajúci nadhľad

Nikto nie je dokonalý a nikdy ani nebude. Na každom človeku sa nájde niečo, čo vám bude vadiť alebo bude predstavovať chybu. Je jasné, že nemyslíme tie naozaj veľké, no máme na mysli tie menšie. K harmonickému a naplnenému vzťahu často chýba potrebný nadhľad. Ten je skutočne kľúčový. Nič nie je tak vážne, aby ste sa kvôli tomu museli neustále naťahovať. Nevytvárajte zbytočný stres sebe či partnerovi a pozerajte na veci s väčším nadhľadom. Ani sa nenazdáte a budete naozaj šťastná a spokojná. Toto pravidlo sa vám osvedčí aj v bežnom živote. 

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

6. Nereálne nároky a snaha o zmenu

Najväčší úspech dosiahnete, ak vášho partnera naučíte po sebe odniesť svoje špinavé ponožky do koša na bielizeň, kam patria. Aj omrvinky na podlahe sa správnym cvičením s partnerom dajú odstrániť. Ale ak sa snažíte vášho milého zmeniť od základov a tiež všetky jeho vlastnosti a návyky, dajte si pohov. Ak sa budete snažiť z vášho partnera urobiť niekoho iného, koho ste si vysnívali, robíte chybu. Platí zlaté príslovie, že aj naše chyby nás robia tým, kým sme. Preto sa s tým radšej zmierte a naučte sa ich mať rada. 

7. Stratený zmysel pre humor

Aj zmysel pre humor je vo vzťahu veľmi dôležitý. Nemusíte sa smiať na hlúpych vtipoch či bezduchých komédiách, ale smejte sa! Je pravda, že staršie ženy a mladé teenagerky sa nedajú zrovnávať, no s vekom nemusíme nestratiť humor úplne. V dlhodobom vzťahu si dajte pozor na svoju vážnosť a nebojte sa spontánnosti. Mnohé situácie dokážete vďaka humoru neskutočne odľahčiť a zbytočne sa nestresovať. Naučte sa spoločne smiať na maličkostiach a nerobiť si zo všetkého ťažkú hlavu. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio