BEAUTY.sk BEAUTY.sk

6 overených tipov ako dokonale zvládnuť starostlivosť o pleť v zime
zdroj: Photo by Alexandru Zdrobău on Unsplash

6 overených tipov ako dokonale zvládnuť starostlivosť o pleť v zime

V zime naša pleť trpí, pretože je často vystavená extrémnym šokom pri prechodoch z tepla do zimy. S chladnejším počasím sa mení aj naša starostlivosť. Preto aj pri líčení musíme postupovať inak ako sme zvyknuté.

Dokonalo naniesť make-up je dosť ťažké aj bez toho, aby sme sa museli starať aj o pleť, ktorá je počas zimy extrémne citlivá a problematická. Počas chladnejších mesiacov sa nám na tvári vyskytne azda všetko od suchých miest, cez mdlú pleť bez života až po mastné plochy a šupinky. To všetko je výsledok chladu a vetra, ktoré majú veľký vplyv na vlhkosť našej pokožky. 

V snahe zakryť tieto nedokonalosti si na tvár nanesieme poriadnu vrstvu make-upu, ktorý tieto fľaky a iné nedokonalosti iba zvýrazní. Vďaka nasledujúcim pravidlám sa môžete spoľahnúť na to, že vaša pokožka bude vyzerať skvelo a počas chladných mesiacov vás nebudú trápiť žiadne problémy. No musíte dbať na pravidelnosť a tiež dôslednosť. 

1. Pleť krémujte pred tým, ako pôjdete do sprchy

Je vedecky dokázané, že už minútu po tom ako vyjdete zo sprchy či vane, začne naša pokožka strácať vlhkosť. Preto sa počas zimných mesiacov odporúča tvár nakrémovať ešte pred tým, ako pôjdete do sprchy. Teplo a para vám roztiahnu póry a to umožní krému vstrebať sa hlbšie do pokožky. Tak zabezpečíte vašej pleti potrebné zvlhčujúce látky a zabránite jej vysušovaniu. Výsledkom bude jemná a hladká pokožka. 

pixabay.com

3. Vždy použite primer

Primer, známy aj ako podkladová báza pod make-up, má viacero funkcií. I keď by sa niekomu zdalo, že je úplne zbytočný, je na omyle. Podkladová báza slúži na vyplnenie jemných vrások, tiež pórov a vyhladí pleť. Samotný make-up nepôsobí na našu pleť veľmi pozitívne, no ak použijete primer, tak zabránite jeho usadzovaniu v póroch. Vďaka tejto báze zdokonalíte celkový vzhľad svojho looku, zvýšite jeho odolnosť a predĺžite výdrž celého líčenia. Obzvlášť dôležitým krokom je práve v zime. 

4. Vymeňte práškové produkty za krémové

Krémové produkty majú tendenciu držať o niečo viac vlhkosti. Dávajú pokožke pekný, ružový vzhľad a navyše ju zanechajú hydratovanú. I keď práškové make-upy vašu pleť výborne zmatnia, neposkytujú pleti dostatočný komfort. Práškovými produktami si na pleti zbytočne zvýrazníte aj tie najmenšie nedokonalosti. Ak si však neviete predstaviť pleť bez záverečnej fixácie púdrom, vyskúšajte transparentnú verziu alebo fixačný sprej na make-up. 

Photo by Jamie Street on Unsplash

5. Používajte pleťové oleje

Vďaka pleťovým olejom poskytnete vašej pleti extra starostlivosť. Vaša pokožka bude rozžiarená, jemnejšia a zároveň dostane dostatočnú hydratáciu, ktorú počas zimy potrebuje. Pleťové oleje spomaľujú proces starnutia pleti a pôsobia proti tvorbe vrások. Veľmi rýchlo sa do pleti vstrebávajú, preto sa nemusíte báť pocitu mastnoty. Majú hojivé, antiseptické a čistiace účinky. Pri výbere máte veľa možností, či už podľa svojho problému, typu pleti alebo jednoducho iba podľa obľúbenej vône. Pre všetky typy pleti je vhodný (a počas zimy obzvlášť) argánový olej, ktorý je známy ako elixír mladosti.

6. Nezabúdajte na pery

Na pery veľa z nás zabúda, no počas zimy sa nám to vypomstí. Popraskané a suché pery nezakryjete žiadnym rúžom a ak použijete tie matné, moc si nepomôžete. Koža na perách je mimoriadne citlivá, preto sa o ňu treba vzorne starať. Aby ste pery zbavili šupiniek, použite zubnú kefku. Jemne ich premasírujte pomocou mäkkých štetín. Takto sú pery pripravene na regeneráciu. Najlepším liekom je kvalitný domáci med, ktorý v hrubšej vrstve naneste na pery aspoň na 15 minút. A nezabúdajte často používať hydratačný balzam. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio