BEAUTY.sk BEAUTY.sk

The Weeknd ukončil spoluprácu s H&M. Odevná spoločnosť čelí rasistickému škandálu
zdroj: Instagram.com

The Weeknd ukončil spoluprácu s H&M. Odevná spoločnosť čelí rasistickému škandálu

Rasistický nápis na mikine vyvolal celosvetový rozruch. Vyjadril sa k tomu aj známy spevák The Weeknd.

Iba pred pár dňami sa na trhu svetovej módnej spoločnosti Hennes & Mauritz, známej ako H&M, objavila nová kolekcia. Na oficiálnom e-shope sa vyskytla zelená mikina s nemiestnym nápisom "Coolest monkey in the jungle". To vo voľnom preklade znamená "Najcoolovejšia opička v džungli". Propagovaná bola na malom černošskom chlapcovi, čo vyznelo viac než urážlivo. 

Internetom okamžite otriasla kauza rasistického útoku zo strany H&M. Hovorkyňa, Anna Eriksson sa za celú spoločnosť verejne ospravedlnila a prisľúbila, že sa pokúsia podobným záležitostiam v budúcnosti vyhýbať. Všetky propagované obrázky okamžite stiahli zo všetkých stránok. 

Obrovský prešľap zo strany H&M neunikol ani spevákovi The Weeknd-ovi, s ktorým H&M nadviazalo spoluprácu. Za posledné roky spolu priniesli niekoľko kolekcií. Spevák na svojom Twitteri napísal, že ďalej nebude spolupracovať s módnym reťazcom a tento krok vedľa sa ho osobne veľmi dotkol. "Ráno som sa zobudil šokovaný a zostal som z tejto fotky v rozpakoch. Som hlboko urazený a už nebudem viac pracovať s H&M," napísal. 

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio