BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ľudia odhaľujú svoje jazvy ako súčasť silného foto projektu
zdroj: Instagram.com/sophiemayanne

Ľudia odhaľujú svoje jazvy ako súčasť silného foto projektu

Jazvy na tele vyvolávajú veľmi zlý dojem. V spoločnosti sú považované za škaredé, nebezpečné, zločinecké a niečo, čo by sme mali skrývať.

Väčšina ľudí sa s jazvami na tele necíti ani ako vo vlastnej koži. Umelkyňa Sophie Mayenne z Londýna, sa snaží zmeniť tieto predsudky prostredníctvom svojho fotografického projektu "Behind the Scars". Séria pozostáva zo záhadných fotografií ľudí, ich jaziev a príbehov, ktoré sa za nimi skrývajú.

„Ako fotografka som bola vždy pripravená na to, že vidím "surovú" a neretušovanú prácu a to, čo nás odlišuje od ostatných. Preto ma tak jazvy zaujímajú,“ povedala Sophie pre portál Bored Panda. „Dúfam, že projekt bude naďalej napredovať a bude mať pozitívny vplyv na ostatných,“ dodala. 

Projekt svojou hlbokou myšlienkou oslovil mnohých ľudí a splnil tým svoj ciel, ktorý sa Sophie snažila dosiahnuť. „Čím viac ľudí sa o projekte dozvedelo, tým viac sa prihlásilo. Dúfam, že v budúcnosti budem schopná vytvoriť celú sériu, ktorá bude týchto ľudí spájať,“ povedala umelkyňa. Ľudia sa vďaka nej zbavujú neistoty a budujú si sebavedomie, ktoré im celý život chýbalo. 

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio