BEAUTY.sk BEAUTY.sk

6 užitočných rád ako mať šťastnejší život
zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

6 užitočných rád ako mať šťastnejší život

Všetky situácie v živote dokážeme zvládnuť a prekonať, ak sa dokážeme správne nastaviť.

Žiadny recept na šťastný život neexistuje a rovnako ani žiadny postup, ktorým sa musíte riadiť, aby ste našli šťastie. No môžete si pomôcť pár jednoduchými radami, vďaka ktorým sa budete vedieť správne psychicky naladiť a potom zvládnete naozaj čokoľvek. Je dôležité si uvedomiť, že ráno robí deň a to ako sa vstanete má vplyv na celý zvyšok dňa. Preto musíte začať pozitívne myslieť hneď. Vyhnite sa frflaniu, že sa vám nechce vstávať tak skoro alebo musíte ísť do práce. Namiesto toho sa tešte z nového dňa a zo všetkých maličkostí, za ktoré môžete byť vďačná. 

1. Strach a úzkosť

Najväčším obmedzením v živote je práve strach. Tvorí obrovskú bariéru medzi nami a tým, čo naozaj chceme. Báť sa života, spoločnosti, nových ľudí, zážitkov, dobrodružstiev a ďalších bežných vecí či situácií nie je v poriadku. Obávať sa sklamania a odmietnutia nie je dôvod, kvôli ktorému musíte naveky zostať sama. Tolerovať strach znamená dovoliť, aby sa stal životným štýlom. Odmietate mnoho vecí, pretože sa ich bojíte a nechcete vystúpiť zo svojej zabehnutej komfortnej zóny. Časté pociťovanie strachu vedie k úzkostiam. Výsledkom veľkého nervového vypätia je vznik rôznych fóbií. Zastaviť sa dajú iba pozitívnym a cieleným myslením, pri ľahších formách športom, dostatkom relaxu. Pri komplikovanejších prípadoch je potrebná návšteva psychológa či psychiatra. Podstatné je uvedomiť si, že strach brzdí náš život a bez neho bude každému lepšie.

2. Vzťahy

Udržujte svoje priateľstvá s kamarátkami, kamarátmi, známymi a s osobami, s ktorými vám je príjemne. Trávte s nimi viac času a tiež nezabúdajte ani na svoju rodinu. Snažte sa vyhnúť toxickým ľuďom, ktorí vás budú zbytočne oberať o energiu a kaziť vám pohľad na svet. Neobklopujte sa negatívnymi osobami a snažte sa im zďaleka vyhýbať. Spoznávajte nových ľudí, s ktorými sa veľa nasmejete, ukážu vám nové veci, miesta, myšlienky. Ak nemáte partnera netrápte sa. Iste, je vám smutno, ale všetko príde v ten správny čas. Vo vesmíre funguje jednoduchá a zaužívaná rovnica, koľko lásky dáte, toľko sa vám vráti. 

Photo by Andrew Dong on Unsplash

3. Ľútosť

Veľmi veľa ľudí jej prepadá, pretože je to to najjednoduchšie, čo môže človek urobiť. No vyriešiť sa tým rozhodne nič nedá, skôr naopak. Ak nechcete, aby sa vám iní ľudia vyhýbali, prestaňte. Niekedy sa nám nedarí alebo máme horšie obdobie. No ako sa hovorí, nezáleží aké karty v rukách máme, ak sa s nimi naučíme správne hrať. Na všetko existuje iný, pozitívnejší uhol pohľadu a tiež každá situácia má svoje východisko či riešenie. Nič nie je tak strašné ako by sa na prvý pohľad zdalo. Ak vás aj postretne neúspech, berte to ako niečo, čo vás posunie ďalej a niečo nové naučí. 

4. Názor iných ľudí

Nesnažte sa každého jedného človeka presvedčiť o svojom a ani neprihliadajte na to, čo si myslia ostatní. Mať iný názor ako druhý alebo väčšina, je v poriadku. Ak sa pre niečo rozhodnete, tak je to kvôli tomu, že práve vy viete, čo je pre vás to najlepšie a nebojte sa stáť si za svojim názorom. Nenechajte si vnútiť postoje a myšlienky iných, aj keď sa o to silou-mocou bude niekto pokúšať. Veď tisíc ľudí, tisíc chutí. Jednoducho poďakujte za jeho názor, ale vy si myslíte niečo iné. 

Photo by Anthony Ginsbrook on Unsplash

5. Pohyb a jedlo

Zdravie je pre nás to najdôležitejšie. K tomu patrí okrem jedla a pohybu aj psychická pohoda a vyrovnanosť.  Tie spolu úzko súvisia, preto ich netreba zanedbávať. Nemusíte držať žiadne extrémne diéty, bežať maratóny a ani úplne obmedziť cukor. Jediné čo vám pomôže je zdravé stravovanie. To znamená jesť pravidelne pestré jedlá bohaté na vitamíny a zdraviu prospešné látky. Každý človek je úplne iný, a preto každému vyhovuje niečo iné. To platí o stravovaní a rovnako aj o pohybe.

6. Nadhľad a humor

Nič nie je tak vážne, aby ste sa kvôli tomu museli neustále naťahovať a hašteriť s každým okolo vás. Potrebujete väčší nadhľad, ktorý vám umožní vidieť to naozaj dôležité. Nezameriavajte pozornosť na tie drobné detaily, ktoré vám vadia, ale skôr na to, čo vás napĺňa a teší. S dostatočnou dávkou humoru sa aj zlá situácia v živote dokáže premeniť na príjemnú a menej tragickú. Naučte sa smiať na maličkostiach a nerobiť si zo všetkého ťažkú hlavu. Zmysel pre humor vám umožní brať život menej vážne a dramaticky.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio