BEAUTY.sk BEAUTY.sk

6 trikov, ktoré vám pomôžu pôsobiť atraktívnejšie
zdroj: Photo by Timothy Paul Smith on Unsplash

6 trikov, ktoré vám pomôžu pôsobiť atraktívnejšie

Vieme, že krása a atraktivita nie je všetko, no ktorá z nás sa nechce páčiť?

Aj keď si to občas nechceme priznať, všetci chceme vyzerať dobre a niekomu sa páčiť. Niekto sa chce páčiť mnohým (alebo skôr všetkým) ľuďom, no niekoho na duši pohladí občasný kompliment od partnera. Už od nepamäti sa ľudia skrášľovali rôznymi spôsobmi, no dnes je rôznych tipov, trikov a metód nespočetne veľa. Vedci a odborníci zozbierali pár užitočných tipov, ktoré podľa výskumu a štatistík zaručene fungujú. 

1. Jedzte mrkvu

Každému v detstve rodičia alebo starí rodičia vštepovali, že ak budete jesť mrkvu, budete mať zdravé oči či zuby alebo sa vraj naučíte pískať. No i keď z vás mrkva neurobí majstra v pískaní, má veľmi priaznivé účinky pre naše zdravie. Vďaka jej konzumácii získate ešte jednu prospešnú vlastnosť, ktorá sa odzrkadlí na vašej atraktivite. Mrkva obsahuje pigment betakarotén, ktorý má vplyv na našu pokožku. Podľa výskumov je červenkastý odtieň pokožky pre ľudí príťažlivejší. 

2. Zvoľte červenú

Štúdia potvrdila, že nosenie červenej farby u mužov aj u žien zvyšuje ich atraktivitu. Táto farba je veľmi dynamická, medzi všetkými vyniká a signalizuje napätie. Z fyziologického hľadiska nosenie červenej zvyšuje pulz, krvný tlak a rýchlosť dýchania. V mužskom šatníku značí dominanciu a u žien červená pôsobí neodolateľne, skoro ako magnet. 

Photo by Tiko Giorgadze on Unsplash

3. Pomáhajte iným

Podľa výskumov je pomáhanie iným bez toho, aby sme niečo očakávali za odmenu, najmä pre ženy veľmi príťažlivá vlastnosť. Odborne sa táto nezištná ochota pomáhať iným nazýva altruizmus. Štúdia testovala tisícku ľudí, ktorých sa pýtali na vlastnosti ideálneho partnera. Väčšina z nich odpovedala, že by mal napríklad darovať krv alebo sa podieľať na rôznych dobrovoľníckych aktivít. 

4. Dbajte na chôdzu

Príťažlivý nemusí byť iba nový účes, tvar vášho tela či drahé oblečenie, ktoré nosíte. Ide aj o samotný pohyb a harmóniu vášho tela. Presne preto chôdza je ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje vašu atraktivitu. Štúdia potvrdila, že ak žena pri chôdzi hýbe bokmi, zvyšuje svoju príťažlivosť až o 50 %. Samozrejme, všetko musí byť prirodzené a nič netreba preháňať. Nájdite si svoju zlatú strednú cestu. 

Photo by Pete Bellis on Unsplash

5. Vystrite sa

Vedecké zistenia dokázali, že ak máte vystretý chrbát, váš zadok viac a lepšie vynikne. Dokonca u žien odporúčajú trocha ho prehnúť, aby naozaj výrazne vynikol. To asi aj vysvetľuje to, prečo sú vysoké topánky tak veľmi populárne, napriek tomu, že chodiť v nich je hotové peklo. Vysoké podpätky okrem toho, že sú podľa mužov neodolateľné, pôsobia veľmi rázne a dominantne. 

6. Nakloňte hlavu

Pri tomto bode si možno predstavíte zvedavé šteniatko, no to je už troška moc. Veľmi mierne naklonenie hlavy na stranu počas konverzácie tiež zvyšuje vašu atraktivitu. Podľa vedcov až o neuveriteľných 40 %. Človek s takto naklonenou hlavou budí dojem, že veľmi pozorne načúva a je empatický. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio