BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nespavosť a pravidelné budenie sa v rovnakom čase môže znamenať i veľký problém!
zdroj: Pixabay.com

Nespavosť a pravidelné budenie sa v rovnakom čase môže znamenať i veľký problém!

Máte problém tvrdo zaspať, budíte sa každých 20 minút v rovnakom čase už týždne? Pozor! Môže to signalizovať i zdravotné problémy.

22:00-23:00

Ak sa vám aj podarí zaspať pomerne skoro, no začnete sa budiť už po 20 minútach práve v čase medzi deviatou hodinou večer až jedenástou, tak môže za to najmä stres. Kvôli nemu pravdepodobne nedokážete hlavu vypnúť natoľko, aby ste mali kvalitný a tvrdý spánok. Okrem stresu môže budenie sa v tomto čase signalizovať i problém so štítnou žľazou. Práve na začiatku noci sa harmonizuje endokrinný systém a budením vám telo dáva najavo, že štítna žľaza je oslabená.

23:00 -1:00

V tomto čase sa môžu prejavovať vaše problém so žalúdkom. Práve okolo polnoci organizmus spracováva všetky tuky, takže ak pocítite nepríjemný tlak pod lopatkou, je na čase pouvažovať o zmene jedálnička.

1:00-3:00

Po polnoci sa zvykne naše telo čistiť. Pre tých, ktorí bojujú s budením sa práve medzi jednou a treťou hodinou v noci, máme zlú správu. Pravdepodobne za to môže zanesenie vášho organizmu. Vyskúšajte nejaký detox alebo minimálne upraviť svoju životosprávu. Čo takto vyskúšať nejaké cvičenie a meditáciu?

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio