BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 zdravé náhrady kávy
zdroj: Photo by karl chor on Unsplash

3 zdravé náhrady kávy

Ak vám ráno chýba poriadna vzpruha, no káve sa snažíte vyhýbať, vyskúšajte tieto 3 dokonalé alternatívy.

1. Čaj

Variant je niekoľko. Siahnuť môžete po čiernom alebo zelenom, ktorý vás nabudí rovnako ako káva. Vyskúšať môžete aj práškový matcha čaj, ktorý sa za posledné obdobie stal obrovským hitom. Vyrába sa mletím najkvalitnejších čajových lístkov medzi žulovými kameňmi. Pripraviť ho je veľmi jednoduché, stačí ak prášok rozpustíte v horúcej vode. Vyznačuje sa vysokým obsahom antioxidantov a minerálov. Obsahuje omnoho viac kofeínu ako káva a navyše energiu uvoľňuje postupne po dobu 6-8 hodín. Teda nebudete mať ešte pred obedom extrémny pocit únavy. 


2. Smoothie

Chutné nápoje výborné na trávenie a veľmi jednoduché na prípravu. Sú vhodné aj na chudnutie, no tie sa vyznačujú väčším obsahom zeleniny. Vhodné sú aj na dobré ráno a skvelý štart do dňa. Za veľké "životabudiče" sa považujú práve tie zelené. ktoré do nášho jedálnička pridajú množstvo energie. Prevažnú časť tiež musí tvoriť zelenina a najideálnejší je práve špenát. Ten vďaka veľkému množstvu obsiahnutého železa pomáha chrániť pred anémiou a únavou. 

3. Voda

Tento bod môže znieť spočiatku neuveriteľne, no opak je pravdou. Jednou z hlavných príčin veľkej únavy je nedostatok vody v našom tele, teda dehydratácia. Spoznáte to tak, že pociťujete bolesti hlavy alebo máte problém so sústredením. I keď o tom nevieme, sme dehydrovaní. Zaužívaný mýtus, že napiť sa treba, až keď nás prekvapí pocit smädu, je veľmi zradný. Ak sa v našom tele nenachádza dostatok vody, ani náš organizmus nepracuje tak, ako má. Následne na to nás už zmáha únava. Denne sa odporúča vypiť minimálne 2 litre vody. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio