BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Každá tehotná žena chce počuť iba to, že je krásna, nič iné!
zdroj: BEAUTY.sk

Každá tehotná žena chce počuť iba to, že je krásna, nič iné!

.. a nemôže za to. Môžu za to hormóny.

Zámerne nepoužívam slovo "tehuľka", lebo to slovo mi vyslovene lezie na nervy. Rovnako, ako slovo "snažilka" (to je tá chuderka, ktorá sa o dieťa ešte len snaží, keby niekto nevedel). Snažilka, tehuľka, no však ale kde sme...! 

Každá tehotná žena priberie, lebo má v bruchu dieťa. A chce jesť. Aj ja som mala v bruchu dieťa a pribrala som (lahodných 25 kíl). A zbožňovala som dni, kedy mi to nikto ani náznakom nepripomenul.  Ja som vedela, že vyzerám ako skriňa, ja som to aj videla, lebo mám zrkadlo doma. Ale naozaj som nechcela, aby to bolo vyslovené nahlas. 

Bola som obrovská a šťastná. Doma. Moje šťastie ale zvyklo končiť hneď po príchode do rádia. Hneď pri prvej rannej káve v kuchynke sa to zvyklo začať: - "uhni s tým brušiskom" - zvykla povedať - síce milým tónom - jemne frustrovaná, ešte kolegyňa-nematka To som si povedala, že to nič, nemyslela to zle. Asi. 


BEAUTY.sk


Ale pokračovalo to technikom, ktorý mi pri odstraňovaní (každodenných!!!) problémov s počítačom veľmi džentlmensky povedal: - "ty už si aká obrovská" (ale to, že jemu som videla ritný pásik vždy, keď sa mi zohol pod stôl, mu už nevadilo...) Tieto muky som si odkrútila ešte doobeda. Odrodené kolegyne zvykli ísť na rovinu: - "Koľko si pribrala?" (táto otázka by nikdy nemala byť vyslovená a zvlášť nie položená žene, pri ktorej je zjavné, že pribrala veľa a všade!)

Hovorím si, deň už končí, skončia aj blbé otázky. Neskončili. Lebo Sajfa. A hoci ten s najväčšou láskou ku mne aj k môjmu dieťaťu dobre myslel: - "ty nám krásne rastieš", toto sa tehotnej kolegyni nehovorí, lebo tehotná kolegyňa sa rozplače! Skúste jej, aj keď už vyzerá ako skriňa, povedať, že je krásna, že žiari, že jej to pristane, že opeknela. Ak to aj nie je pravda, oklamte ju. Jej to vôbec vadiť nebude, lebo realitu vidí aj sama.

Z tohto celého vyplýva jedno: POKOJNE TEHOTNEJ ŽENE KLAMTE, JE TO ASI JEDINÉ OBDOBIE V ŽIVOTE ŽENY, KEDY SA VÁM ZA TO EŠTE AJ POĎAKUJE!

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio