BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Naozaj sa pri sexe mení ženská postava?
zdroj: Pixabay.com

Naozaj sa pri sexe mení ženská postava?

Na internete môžete nájsť množstvo článkov a diskusií o tom, že sexom sa naša postava môže zmeniť. Ale je to naozaj pravda?

Aktívny sexuálny život=zmena postavy?

Nebolo by to super, keby sa pri takej obľúbenej činnosti, akou je sex, viditeľne menila naša postava? Niektorí ľudia sú presvedčení, že tomu tak naozaj je. Dokonca tvrdia, že vďaka hormónom, ktoré do tela počas tejto aktivity prúdia, sa ženské telo viac prispôsobuje pôrodu. Takže pre nich viac sexu znamená lepšia pripravenosť... Ale samozrejme, netreba veriť všetkému, čo sa píše na internete.

Odborníci však nad týmito tvrdeniami len krútia hlavou. Takže nie, nie je to pravda. Širšie boky či väčší zadok jednoducho vďaka sexu mať nebudete. Áno, je pravda, že pri akte sa do tela dostávajú hormóny, no keďže nie sú dlhodobo vylučované a hladina estrogénu sa až tak veľmi nezvyšuje, značný vplyv na našu figúru to nemá. Je tu však jedno pozitívne ALE. Ale v čom vám bohatý sexuálny život pomôcť môže, je v naberaní svalstva. Samozrejme, ak ho máte pravidelný a skúšate náročnejšie pozície. V tom prípade môžete mať pevnejšie bruško, stehná či ruky. Ako pri vykonávaní akejkoľvek inej športovej aktivite.  A okrem pevnejšieho svalstva má kvalitný sexuálny život vplyv i na našu psychiku. Ženy sa cítia sebavedomejšie, spokojnejšie a dokonca žiaria. A toto tvrdenie podporujú i odborníci.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio