BEAUTY.sk BEAUTY.sk

7 tajomstiev o mužoch a randení, ktoré väčšina žien ani len netuší
zdroj: Photo by Thought Catalog on Unsplash

7 tajomstiev o mužoch a randení, ktoré väčšina žien ani len netuší

Premýšľali ste niekedy o tom, ako sa cítia muži v otázkach randenia? Mnoho žien verí, že pokiaľ ide o randenie a vzťahy celkovo, práve muži držia všetky karty.

Môže to byť preto, lebo niektoré ženy v minulosti zažili odmietnutie od mužov, boli podvedené alebo iba jednoducho boli vychované tak, aby verili tomuto faktu. V mnohých prípadoch ide o uhol pohľadu, no je jasné, že v existujú situácie, v ktorých sú muži úplne stratení a nemajú žiadnu kontrolu nad tým, čo sa vôbec deje. No čím viac mužom porozumiete, tým lepší a pevnejší vzťah si s nimi dokážete vytvoriť. 

1. Riskujú odmietnutie častejšie ako ženy

Jednou obrovskou výhodou nás žien je práve tento bod. Dokážeme vnímať všetky sprievodné signály od opačného pohlavia. Takto dokážeme bravúrne predísť odmietnutiu alebo prípadnému sklamaniu. Muži to majú o niečo zložitejšie. Na oslovenie ženy nepotrebujú nič iné okrem odhodlania a veľkej dávky sebavedomia. Niektorí to však prekonať nedokážu a ako už dlhé veky platí, kto nemá dosť odvahy si moc našej pozornosti nezíska.

2. Ťažšie hľadajú partnerky a získavajú romantickú pozornosť

Ak ženy túžia po rande, sexe alebo iba jednoducho po malom posilnení svojho ega, nemusia sa naozaj vôbec dlho trápiť. Stačí pár klikov na sociálnych sieťach, zvodné oblečenie a môže sa ísť. Ženy majú väčšiu istotu, že sa im ujde romantická pozornosť od opačného pohlavia (aspoň v nejakej forme). Kvety či pozvanie na dobrú večeru sú to, čo môžu očakávať ženy od partnerov. Vo väčšine prípadov to funguje iba takto a v porovnaní s mužmi sme na tom podstatne lepšie. 

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

3. Spoločnosť vytvára veľký tlak na to, aby im randenie išlo ako po masle

Od puberty je každý chalan, ktorí dokáže zbaliť dievča pre všetkých svojich kamarátov obrovský hrdina. No ten, komu sa to nepodarí, pre celú spoločnosť nie je pravý chlap. Preto každé jedno odmietnutie dokáže poriadne potrápiť aj tých najtvrdších mužov. Ak vás preto nabudúce osloví milý, triezvy a slušný chalan, skúste si spomenúť, že musel vynaložiť všetky svoje sily a pozbierať veľa odvahy, aby prišiel. Preto sa aj my musíme zachovať normálne a neotočiť sa okamžite s posmešnými rečami chrbtom. Priateľské a slušné odmietnutie však nikomu neublíži. 

4. Muži sú nezávislí a nikdy nežiadajú o pomoc

Keď žena potrebuje s niečím pomôcť, nemá strach, že ju niekto bude odsudzovať. Muži to nemajú také jednoduché. Mnoho ľudí žije v presvedčení, že správny muž musí byť nezávislý, silný a v podstate všetko vedieť. To nie je vôbec pravda. Muži nevedia všetko a to máme mnohokrát možnosť vidieť pri randení. Preto vznikajú skupiny mužov, kde sa učia ako zbaliť ženu, a čo im v ktorom momente povedať. Aj keď názor žien je z väčšej časti odsudzujúci a pohŕdavý, muži sa len snažia byť lepšími partnermi. 

5. Nevedia čítať myšlienky ani iné signály


Intuícia je pre opačné pohlavie veľká neznáma. Od pradávna boli muži nútení spoliehať sa iba na svoju fyzickú silu, kým ženy zvládali všetko ostatné. Priemerná žena je podstatne lepšia v čítaní v ľuďoch a tiež vycibrené komunikačné schopnosti sú iba výhodou. Preto ak sa vás bude snažiť osloviť muž, ktorý nie je až tak zdatný rečník, skúste použiť svoju empatiu a troška mu pomôcť. To platí aj vo vzťahoch. Muži žiadne signály (a už vôbec nie myšlienky) čítať nevedia. Preto ak niečo chcete alebo sa vám nepáči, musíte to jednoducho povedať. 


Photo by João Silas on Unsplash

6. Myslia si, že ženám stačí iba ich vzhľad

Väčšina mužov si myslí, že jediné čo ženy k úspešnému životu potrebujú, je dobrý vzhľad. Je pravda, že ak sa žena pekne upraví a dá si sexy šaty, o pozornosť v bare má postarané. No nie celý ženský život je bar. Ak sa na tento problém pozrieme z pohľadu muža, ktorý nevidí realitu, budeme zaskočené. Bežný chlap si neuvedomuje, že pekná žena chce iba nerušene posedieť s kamoškou pri jednom pohári. Namiesto toho vidí iba pár zúfalcov, ktorí sa v podnapitom stave snažia zbaliť pekné dievča. Preto si neustále hovoria, aké to majú pekné ženy jednoduché.

7. Odmalička im každý hovorí niečo iné o tom, čo ženy chcú


Mužom sú od malička všepované rôzne dobre mienené rady ako "musíš byť k ženám dobrý", "vždy buď džentlmen" alebo "žena musí byť pre teba na prvom mieste". Napriek tomu, že sa nimi riadia, ocitajú sa v známej friend-zone. Čo z toho vyplýva? Pre mužov je to znamenie, že niečo je zle a začnú sa správať inak. Ak vidia, že ženy ľahšie podľahnú zlým chlapcom, tak aj oni sami sa začnú správať arogantne a povýšenecky. Nakoniec to aj tak nedopadne podľa ich predstáv a nevedia, ako sa dostať z tohto začarovaného kruhu von. Preto je dobré ak chlapom hneď od začiatku poviete, čo vlastne chcete.


Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio