BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Bez hlúpych otázok, prosím!
zdroj: beauty.sk

Bez hlúpych otázok, prosím!

To, že pri tehotnej žene je téma jej váhy tabu, je samozrejmé.

S otázkami a poznámkami na môj "objemovo výrazne zväčšený" vzhľad som bojovala denne. Ale otázky typu: "plánovala si to?", "ideš sa vydávať?", "kedy sa po pôrode vrátiš do práce?" - to boli otázky tak zbytočné, že tieto som už zvykla aj úplne ignorovať. Ak ste mi niekto takú položili a nedostali odpoveď, prepáčte.

Stále som si v hlave prehrávala predošlú vetu "ty si aká obrovská".  Pri otázke na pohlavia dieťaťa som sa tiež viackrát opustila. "Ty budeš mať babu, že? Lebo sa hovorí, že pri chalanovi žena opeknieva ."Ďakujem, ja som neopeknela" - aj napriek tomu, že čakám syna.

AK STE NAJLEPŠIA KAMOŠKA, akou je pre mňa moja Zuza, vy to môžete povedať rovno. Ale formou šoku. Tak, ako to urobila ona: "Inak, nehnevaj sa, Buba, ale ty si naozaj ošpatnela. Takáto dodrb.ná si ešte v živote nebola. Ty budeš mať babu!" Toto je taký šok, že sa nestihnete ani naštvať. Ale pozor, toto si môže dovoliť naozaj iba najlepšia kamoška!

A týždeň pred pôrodom som si želala len jediné - aby na mňa všetci zabudli. To isté, len o niečo viac, som si to želala aj týždeň po tom, ako som mala odrodiť , len mladému pánovi sa von nechcelo. Keď mi každú hodinu pípal mobil s otázkou: "Už?" - som myslela, že sa zabijem.

Keby mi to napísala jedna kolegyňa a následne moju odpoveť pretlmočila ostatným, bolo by to ok. Ale keď sa tak rozhodli napríklad štyri kolegyne naraz - ktoré navyše sedia vedľa seba (Denisa, Mimi, inak vás milujem)..... Aj otázka typu: "Ešte stále si kinderko?" - od spoluobčana z mojej rodnej obce, ktorého som naposledy videla a komunikovala s ním na základnej škole, ma tiež vedela šokovať . Čo sa stará do mňa?!?! Pri otázke od hocikoho: "Ešte stále si sa nerozpadla?" som mala chuť odpovedať "Ešte stále si debil?" (ale šéfovi som sa bála také povedať ).

Áno, tehotné ženy bývajú podráždené. A ja som bola extrémne podráždená. Prvé mesiace, lebo mi bolo zle, a zvyšné mesiace len tak.

Som rada, že ste ma zvládli a stále ma ľúbite. Keď budem nabudúce tehotná, budem po hlúpych otázkach rovnako odporná... :)

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio